wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Trzydniowa Wampiriada ruszyła! Krew można oddawać w RCKiK we Wrocławiu na osiedlu Ołbin
Na zdjęciu: uczestnicy Wampiriady na fotelach podczas oddawania krwi NZS UE we Wrocławiu
Na zdjęciu: uczestnicy Wampiriady na fotelach podczas oddawania krwi

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu trwa Wampiriada, czyli charytatywna zbiórka krwi organizowana przez studentów. Dawcy zapraszani są w poniedziałek, wtorek i środę. Organizatorzy mają dla nich gadżety nawiązujące do średniowiecza, zniżki na wrocławskie atrakcje oraz… dwa dni zwolnienia z pracy lub zajęć na uczelni.

Reklama

Jesienny finał jesiennej Wampiriady – cyklicznej zbiórki krwi prowadzonej przez organizacje studenckie – rozpoczął się w poniedziałkowy poranek, 14 listopada, w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9.

Krew na Wampiriadzie w RCKiK można oddawać w dniach:

  1. 14 listopada od godz. 8.00 do 15.00 lub 16.00;
  2. 15 listopada (wtorek) w tych samych godzinach;
  3. 16 listopada (środa) w tych samych godzinach.

Jak się przygotować do oddania krwi?

Krew lub jej składniki mogą oddawać osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów. Aby czuć się jak najlepiej podczas oddawania i później, warto się wyspać, dzień przed wypić przynajmniej dwa litry płynów (bezalkoholowych), zjeść lekkostrawny posiłek i unikać nadmiernego wysiłku fizycznego.

Więcej o tym, jak się przygotować, o czym trzeba wiedzieć i co robić po oddaniu krwi na stronie RCKiK we Wrocławiu.

Trzydniową akcję organizuje Niezależne Zrzeszenie Studentów działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Wampiriada to coroczny projekt charytatywny, angażujący środowisko akademickie do oddawania krwi, promujący dobroczynność, zdrowy tryb życia i mający na celu uzmysłowienie mieszkańcom Wrocławia tego, jak ważny jest problem deficytu krwi i szpiku kostnego.
NZS UE we Wrocławiu

Bo walczą nie tylko rycerze             

Każda edycja projektu ma jakiś motyw. Teras jest hasło „Bo walczą nie tylko rycerze” nawiązujące do średniowiecza. – Oprócz klasycznych czekolad, na dawców będą czekać wyjątkowe koszulki oraz pakiety nagród od naszych partnerów. W pakietach znajdą się zniżki do restauracji, muzeów, salonów urody, teatru oraz innych atrakcji – wylicza Julia Giec z NZS UE we Wrocławiu. – Oprócz rzeczy materialnych każdemu dawcy przysługują dwa dni wolnego – dzień oddania krwi oraz dzień następny. Na prośbę uczestników w RCKiK zostanie wystawione oświadczenie usprawiedliwiające nieobecność w pracy lub na uczelni – przypomina współorganizatorka Wampiriady.

W banku RCKiK najbardziej brakuje obecnie krwi z grupy RhD minus: A i B, a także RhD plus 0. Niewiele jest krwi RhD minus 0. Oczywiście zawsze mila widziana jest każda krew.

Źródło: materiały organizatorów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl