wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Wydarzenia
  4. Uroczyste odebranie nominacji doktorskich i habilitacyjnych przez wykładowców uczelni artystycznych
Dyplomy odebrali artyści z ASP oraz Akademii Muzycznej i Akademii Sztuk Teatralnych www.wroclaw.pl
Dyplomy odebrali artyści z ASP oraz Akademii Muzycznej i Akademii Sztuk Teatralnych

86 naukowców i artystów z Akademii Muzycznej, ASP i szkoły teatralnej odebrało nominacje na stopnie naukowe podczas uroczystości w sali koncertowej Akademii Muzycznej. – Waszą misja jest tworzenie piękna. Piękno wsparte prawdą owocuje dobrem, które dzisiaj nam jest bardzo potrzebne – mówi prof. Krystian Kiełb, podczas uroczystości w Akademii Muzycznej. Bohaterami spotkania byli nowi doktorzy i doktorzy habilitowani, wykładowcy wrocławskich szkół artystycznych.

Reklama

Gala w sali koncertowej Akademii miała nadzwyczajny charakter. Z powodu epidemii koronawirusa przez ostatnie dwa lata nie organizowano tego typu wydarzeń. Dlatego tym razem zgromadzili się naukowcy i artyści, którzy stopnie naukowe uzyskali między marcem 2019 r. a kwietniem 2022 r. W sumie dyplomy odebrało 66 doktorów i 20 doktorów habilitowanych.

Wspólnie przeciwko złu

Gospodarz  uroczystości prof. Krystian Kiełb, rektor Akademii Muzycznej, w swoim wystąpieniu najwięcej uwagi poświecił dramatycznym wydarzeniom na świecie: epidemii koronawirusa i napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Wiele razy wskazał, że to praca naukowców i artystów jest antidotum na eskalujące zło.

- Jeżeli mamy skutecznie przeciwstawić się złu, musimy to robić razem, wspólnie – apelował prof. Kiełb. – Dziękuję, że twórczą działalnością, rozwijacie sztukę i naukę.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl