wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Trwa zimowa rekrutacja na studia

Politechnika Wrocławska na studiach magisterskich ma miejsca dla 3652 osób, w tym blisko 3,5 tys. na zajęciach dziennych. Chętni mają do wyboru 54 kierunki, aż 19 z nich prowadzonych jest w języku angielskim.

– Spodziewamy się, że największym zainteresowaniem kandydatów będą się cieszyły, jak w latach ubiegłych, informatyka, mechanika i budowa Maszyn oraz budownictwo – informuje Anetta Stypułkowska, kierowniczka Działu Rekrutacji.

W tym roku pierwszy raz prowadzona jest rekrutacja na studia II stopnia na kierunku geodezja i kartografia oraz technologie ochrony środowiska. W ofercie Politechniki Wrocławskiej jest danologia, również premierowa specjalność. To propozycja dla studentów informatyki II stopnia na Wydziale Informatyki i Zarządzania.

Poszukiwacze danych i agenci ubezpieczeniowi

Andrzej Charytoniuk, biuro prasowe PWr: - Tak zwani danolodzy zajmują się między innymi pozyskiwaniem wiedzy oraz użytecznych informacji z wielkich zasobów danych zgromadzonych w systemach komputerowych.

Także Uniwersytet Wrocławski czeka na kandydatów na studia informatyczne. Uczelnia zaprasza na studia magisterskie w dwóch rozmiarach czasowych: dwuletnie i półtoraroczne. Specjalność: inteligentne przetwarzanie danych. Termin rekrutacji mija 7 lutego.

Znacznie szersza jest lista specjalność na uniwersyteckiej matematyce. Tu do wyboru są studia I i II stopnia w zakresie: matematyka stosowana, analiza danych, matematyka w ekonomii i ubezpieczeniach, matematyka aktuarialno-finansowa, matematyka teoretyczna oraz matematyka nauczycielska i biomatematyka, zastosowanie rachunku prawdopodobieństwa i statystki. Termin składania deklaracji mijają 7 lutego (studia I stopnia) i 11 lutego (studia II stopnia).

Polsko-chińskie dyplomy

Ponad 20 kierunków do wyboru oferuje Uniwersytet Przyrodniczy w zimowej rekrutacji na studiach II stopnia. Wśród propozycji są m.in. zootechnika, biotechnologia, żywienie człowieka i dietetyka, architektura krajobrazu. W ofercie uczelni są studia prowadzone w języku angielskim oraz studia z podwójnym dyplomowaniem. W tej formule  część z dwuletnich studiów (m.in. architektura krajobrazu, ogrodnictwo) odbywa się w Chinach, tam także przyszli specjaliści odbywają część praktyk. Absolwenci tych kierunków otrzymują dyplomy firmowane przez wrocławski Uniwersytet Przyrodniczy oraz uniwersytet w Chinach.

Terminy rejestracji kandydatów na większość kierunków mija 15 lutego, wyjątkiem jest geodezja i kartografia, tam deklaracje należy składać do 13 lutego oraz studia polsko-chińskie - 8 stycznia.

Uniwersytet Przyrodniczy czeka także na kandydatów, którzy zimą chcą rozpocząć studia I stopnia. Proponuje im studia z zakresu inżynierii środowiska.

Również Uniwersytet Ekonomiczny prowadzi zimą nabór na stacjonarne i niestacjonarne studia magisterskie (II stopnia). Studia z zakresu zarządzanie i inżynieria produkcji na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym trwają trzy semestry, do wyboru są specjalności:

  • przedsiębiorczość i innowatyka,
  • zarządzanie produkcją i usługami,
  • zarządzanie rozwojem,
  • zarządzanie technologią.

Termin rejestracji kandydatów mija 11 lutego (studia stacjonarne) i 13 marca (studia niestacjonarne).

Pwr/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl