wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Trwa zimowa rekrutacja na studia
Trwa zimowa rekrutacja na studia

Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego, fot. Tomasz Walków

Największe wrocławskie szkoły wyższe zimą też czekają na kandydatów na studentów. Większość ofert dotyczy studiów II stopnia, czyli magisterskich, ale od lutego można również rozpocząć przygodę naukową z zupełnie nową dyscypliną.

Reklama

Politechnika Wrocławska na studiach magisterskich ma miejsca dla 3652 osób, w tym blisko 3,5 tys. na zajęciach dziennych. Chętni mają do wyboru 54 kierunki, aż 19 z nich prowadzonych jest w języku angielskim.

– Spodziewamy się, że największym zainteresowaniem kandydatów będą się cieszyły, jak w latach ubiegłych, informatyka, mechanika i budowa Maszyn oraz budownictwo – informuje Anetta Stypułkowska, kierowniczka Działu Rekrutacji.

W tym roku pierwszy raz prowadzona jest rekrutacja na studia II stopnia na kierunku geodezja i kartografia oraz technologie ochrony środowiska. W ofercie Politechniki Wrocławskiej jest danologia, również premierowa specjalność. To propozycja dla studentów informatyki II stopnia na Wydziale Informatyki i Zarządzania.

Poszukiwacze danych i agenci ubezpieczeniowi

Andrzej Charytoniuk, biuro prasowe PWr: - Tak zwani danolodzy zajmują się między innymi pozyskiwaniem wiedzy oraz użytecznych informacji z wielkich zasobów danych zgromadzonych w systemach komputerowych.

Także Uniwersytet Wrocławski czeka na kandydatów na studia informatyczne. Uczelnia zaprasza na studia magisterskie w dwóch rozmiarach czasowych: dwuletnie i półtoraroczne. Specjalność: inteligentne przetwarzanie danych. Termin rekrutacji mija 7 lutego.

Znacznie szersza jest lista specjalność na uniwersyteckiej matematyce. Tu do wyboru są studia I i II stopnia w zakresie: matematyka stosowana, analiza danych, matematyka w ekonomii i ubezpieczeniach, matematyka aktuarialno-finansowa, matematyka teoretyczna oraz matematyka nauczycielska i biomatematyka, zastosowanie rachunku prawdopodobieństwa i statystki. Termin składania deklaracji mijają 7 lutego (studia I stopnia) i 11 lutego (studia II stopnia).

Polsko-chińskie dyplomy

Ponad 20 kierunków do wyboru oferuje Uniwersytet Przyrodniczy w zimowej rekrutacji na studiach II stopnia. Wśród propozycji są m.in. zootechnika, biotechnologia, żywienie człowieka i dietetyka, architektura krajobrazu. W ofercie uczelni są studia prowadzone w języku angielskim oraz studia z podwójnym dyplomowaniem. W tej formule  część z dwuletnich studiów (m.in. architektura krajobrazu, ogrodnictwo) odbywa się w Chinach, tam także przyszli specjaliści odbywają część praktyk. Absolwenci tych kierunków otrzymują dyplomy firmowane przez wrocławski Uniwersytet Przyrodniczy oraz uniwersytet w Chinach.

Terminy rejestracji kandydatów na większość kierunków mija 15 lutego, wyjątkiem jest geodezja i kartografia, tam deklaracje należy składać do 13 lutego oraz studia polsko-chińskie - 8 stycznia.

Uniwersytet Przyrodniczy czeka także na kandydatów, którzy zimą chcą rozpocząć studia I stopnia. Proponuje im studia z zakresu inżynierii środowiska.

Również Uniwersytet Ekonomiczny prowadzi zimą nabór na stacjonarne i niestacjonarne studia magisterskie (II stopnia). Studia z zakresu zarządzanie i inżynieria produkcji na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym trwają trzy semestry, do wyboru są specjalności:

  • przedsiębiorczość i innowatyka,
  • zarządzanie produkcją i usługami,
  • zarządzanie rozwojem,
  • zarządzanie technologią.

Termin rejestracji kandydatów mija 11 lutego (studia stacjonarne) i 13 marca (studia niestacjonarne).

Pwr/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl