wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Transport
Transport

We Wrocławiu tramwaje jeżdżą codziennie na ponad dwudziestu liniach, natomiast autobusy obsługują około pięćdziesięciu tras. To wygodna i niedroga forma transportu.

Reklama

Pierwsze autobusy i tramwaje dzienne zaczynają kursować po godz. 4 rano, ostatnie zjeżdżają z tras około północy.

W nocy działa trzynaście linii autobusowych, które jeżdżą ze skrajnych dzielnic miasta przez centrum i okolice Aquaparku. Uwaga: nocne kursy nie są zbyt częste, autobusy odjeżdżają średnio co godzina.

We Wrocławiu obowiązują dwa systemy biletowe: jednorazowych opłat za przejazd oraz system biletów czasowych. Są też bilety długoterminowe, tzw. przejazdówki. Najlepszą i najtańszą opcją dla studentów jest zakup biletu semestralnego, ulgowego (jest w wariancie na 4 i 5 miesięcy).

Ceny i inne informacje o biletach znajdziesz  TUTAJ. Bilety komunikacji miejskiej można nabyć w wybranych kioskach TUTAJ, biletomatach w pobliżu przystanków. Można za nie płacić gotówką (monetami i banknotami) oraz kartą.

Bilety są do kupienia także we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej, jednak w nich zapłacimy już tylko kartą. Za bilety we Wrocławiu można jeszcze zapłacić  za pomocą aplikacji na telefon oraz przez internet. Bilet na systematyczne przejazdy najlepiej zakodować na URBANCARD (Wrocławskiej Karcie Miejskiej). Można ją wyrobić za pośrednictwem strony: www.urbancard.pl.

Karta URBANCARD upoważnia także do podróży pociągami na terenie miasta Wrocławia. To oszczędność nie tylko podczas planowania codziennych podróży, np. dojazdów do pracy, ale także więcej możliwości atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu we Wrocławiu.

Z centrum miasta do odległych rejonów miasta: Leśnica, Pracze Odrzańskie, Psie Pole, Brochów szybciej dojechać koleją. Gdzie szybciej dotrzesz koleją zobacz TUTAJ.

Karta URBANCARD umożliwia także korzystanie z systemu wypożyczalni rowerów miejskich. W kilkudziesięciu miejscach, m.in. przy akademikach Kredka i Ołówek oraz przy Tekach, przy Dwudziestolatce, przy tzw. sedesowcach, w pobliżu gmachu A1 Politechniki Wrocławskiej, do wypożyczenia jest kilkaset rowerów. Za pierwsze 20 minut nie płacimy.

Więcej informacji o zasadach korzystania z rowerów miejskich TUTAJ

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl