wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Juwenalia 2024
Juwenalia na Polach Osobowickich (13.05.2023) fot. Tomasz Hołod
Juwenalia na Polach Osobowickich (13.05.2023)

Już za dwa miesiące miasto odda klucze studentom. Najpierw zaplanowane są Juwenalia na Polach Osobowickich, zwane Juwenaliami Wrocławskimi. A dwa tygodnie później będą Juwenalia na Tarczyński Arenie #WrocławRazem. Pierwsze są darmowe, na drugie trzeba będzie kupić bilet. Ale to nie jest tak, że środowisko akademickie się podzieliło. Przeciwnie. Niektóre uczelnie deklarują swoją obecność i tu, i tu.

Reklama

W tym roku Juwenalia organizowane są na Polach Osobowickich (tzw. Juwenalia Wrocławskie) i na Tarczyński Arenie (pod hasłem #WrocławRazem). To nie są konkurencyjne imprezy. Lepiej określić je jako – niezależne. A ponieważ koncerty na Polach Osobowickich zaplanowane są 10–12 maja, a na Tarczyński Arenie 22–23 maja, niektóre uczelnie zapowiadają swój udział i tu, i tu.

– Chcemy wspólnie z innymi uczelniami tworzyć środowisko akademickie Wrocławia. Dlatego oprócz Juwenaliów na Polach Osobowickich podjęliśmy decyzję o dołączeniu do Juwenaliów organizowanych na Tarczyński Arenie – mówi Ines Mielcarek, członkini Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW. 

Decyzja, którą podjęły władze Uniwersytetu DSW nie zaskakuje. Tym bardziej, że uczelnia nie rezygnuje ze swoich Juwenaliów na Polach Osobowickich.

Juwenalia na Polach Osobowickich

Oficjalnie Juwenaliów na Polach Osobowickich organizują:

  • Uniwersytet Wrocławski,
  • Uniwersytetu Dolnośląski DSW,
  • Wyższa Szkoła Fizjoterapii,
  • Uniwersytet WSB Merito,
  • Collegium Humanum.

Lista uczelni może się jeszcze zmienić.

Darmowe koncerty i wydarzenia na Polach Osobowickich

Organizatorzy Juwenaliów na Polach Osobowickich szczegóły programu trzymają w tajemnicy:

– Mogę powiedzieć tylko tyle, że nasi artyści będą nieniszowi, a wydarzenia nietuzinkowe. Każdy znajdzie coś dla siebie – zapewnia Ines Mielcarek. – Chcemy, aby tegoroczne Juwenalia były jeszcze lepsze niż zeszłoroczne.

Więcej szczegółów możemy spodziewać się w połowie kwietnia. Jedno się nie zmieni: Juwenalia na Polach Osobowickich będą darmowe dla wszystkich.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl