wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego ruszyli z pomocą ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji
Na zdjęciu studenci Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego w punkcie zbiórki darów dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji archiwum prywatne
Na zdjęciu studenci Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego w punkcie zbiórki darów dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji

Po trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii poszkodowani nadal oczekują pomocy. W zbiórkę najbardziej potrzebnych produktów zaangażowali się studenci Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Reklama

Pilnie potrzebne są: koce, śpiwory, namioty, grzejniki gazowe, ale lista produktów, które pomogą przetrwać ofiarom kataklizmu jest znacznie dłuższa i będzie stale aktualizowana. Punkt zbiórki powstał na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Koszarowej.

Zbiórka trwa przez cały tydzień

Zbiórka to inicjatywa Welcome Center WNS oraz władz dziekańskich, akcja koordynowana jest ze wsparciem ambasady Turcji w Warszawie.

Punkt, w którym gromadzone są produkty dla ofiar trzęsienia ziemi jest czynny przez cały tydzień w budynku nr 21 (siedziba Instytutu Studiów Międzynarodowych oraz Katedry Studiów Europejskich) przy ul. Koszarowej:

  • poniedziałek – piątek, godz. 8-18;
  • sobota – niedziela, godz. 9-16.

Koordynatorką punktu jest Katarzyna Kvapilikova z Welcome Center (tel. 881 398 927, w godzinach działania punktu). 

Wsparcie studentów z całego świata

Na Wydziale Nauk Społecznych studiuje kilkuset studentów z całego świata, w ramach studiów licencjackich i magisterskich i wielu międzynarodowych programów, w tym między innymi: Erasmus+, Erasmus Mundus i programy Double Degree. Welcome Center WNS powstała w ramach projektu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, koordynuje na wydziale projekty międzynarodowe, współpracę ze studentami oraz organizuje liczne inicjatywy, w tym akcje wsparcia i pomocy dla studentów.

Zależy nam na integracji studentów-obcokrajowców ze studentami z Polski. Na WNS UWr kształtujemy międzynarodową przestrzeń studencką. Wielu z naszych studentów pochodzi z Turcji lub ma tam swoich znajomych i krewnych. Nie jesteśmy obojętni wobec ich tragedii i dlatego choć w tak niewielkim zakresie chcemy im pomóc i ich wspierać.
Prof. Magdalena Ratajczak, prodziekan ds. współpracy międzynarodowej Wydziału Nauk Społecznych UWR

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl