wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowy kierunek studiów we Wrocławiu: biogospodarka. Już można się zgłaszać
Umowę o powołaniu nowej specjalności podpisali prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej i prof. Jarosław Bosy rektor Uniwersytetu Przyrodniczego. UPWr/Tomasz Lewandowski
Umowę o powołaniu nowej specjalności podpisali prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej i prof. Jarosław Bosy rektor Uniwersytetu Przyrodniczego.

Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Przyrodniczy wspólnie otwierają nowy kierunek studiów. Biogospodarka będzie wykładana w języku angielskim. Nabór chętnych rozpoczyna się 31 maja.

Reklama

Umowę o powołaniu nowej specjalności podpisali prof. Jarosław Bosy rektor Uniwersytetu Przyrodniczego, i prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej.

- Rozwiązania techniczne, w których specjalizuje się politechnika, w połączeniu z naszą wiedzą i rozwiązaniami dotyczącymi środowiska są szczególnie cenne, gdy mówimy o zrównoważonym rozwoju i na jego potrzeby kształcimy specjalistów – mówi prof. Jarosław Bosy, rektor UPWr.

Przyszłościowy kierunek studiów

Kierunek „bioeconomy” – studia prowadzone będą w języku angielskim, powstał na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr.

Program studiów obejmuje wiedzę inżynierską z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć naukowych, innowacji, technologii, ochrony know-how, procesów przemysłowych, logistyki łańcucha dostaw i ekonomii.

Organizatorzy studiów podkreślają, że program studiów został tak ułożony, by rozwijać umiejętności innowacyjnego i interdyscyplinarnego podejścia do rozwiązywania problemów oraz tworzyć kompetencje do wdrażania technologii i współpracy nauki z biznesem.

Wysokiej klasy specjaliści

Specjalista po naszych studiach znajdzie pracę w wielu instytucjach i programach we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Mamy programy „Dolnośląska Zielona Dolina”, „Dolnośląska Dolina Wodorowa”, mamy wiele firm z obszaru biotechnologii. Zresztą, zależy nam, aby nasi absolwenci pracowali także na własny rachunek zakładając firmy, start-upy, ośrodki badawczo-rozwojowe.
Prof. Andrzej Białowiec z Katedry Biogospodarki Stosowanej UPWr, współautor koncepcji kierunku studiów

Specjaliści po „bioeconomy” zdobędą wiedzę nie tylko z zakresu biotechnologii, ale również logistyki, poznają zasady badania rynku, tworzenia łańcuchów dostaw.

30 Kreatywnych Wrocławia: Prof. Andrzej Białowiec

We wspólnym projekcie Wydział Inżynierii Środowiska PWr będzie realizował kursy z obszaru biotechnologii środowiska, zrównoważonej gospodarki zasobami naturalnymi, recyklingu i ponownego wykorzystania surowców, zarządzania środowiskiem oraz ochrony powietrza.

Wykwalifikowani inżynierowie będą poszukiwani również w administracji państwowej i samorządowej, organizacjach pozarządowych, w firmach konsultingowych, w laboratoriach badawczych, czy firmach biotechnologicznych.

Rekrutacja na nowy kierunek rusza 31 maja.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl