wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Wrocławskim: Medyczna biotechnologia molekularna
Na zdjęciu budynek Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego www.wroclaw.pl
Na zdjęciu budynek Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego

Medyczna biotechnologia molekularna – nowy kierunek studiów otwiera Uniwersytet Wrocławski. Jego absolwenci będą pracowali nad nowymi lekami i terapiami.

Reklama

Medyczna biotechnologia molekularna to nowy kierunek studiów, który rusza na uniwersyteckim Wydziale Biotechnologii. Program studiów obejmuje zajęcia m.in. terapii genowych, immunoterapii, biologii nowotworów.

Program studiów jest skonstruowany tak, by studenci jak najszybciej zyskali teoretyczną i praktyczną wiedzę z różnych obszarów biotechnologii medycznej, nie zbędną m.in. w leczeniu chorób genetycznych, metalogicznych i nowotworowych.
Dr Natalia Porębska

W poszukiwaniu nowego leku

Nowy kierunek to jednolite, pięcioletnie studia. Już na pierwszych latach będzie można stworzyć indywidualny zestaw przedmiotów.

Profil absolwenta zakłada wykształcenie specjalistów przygotowanych do pracy  np. w firmach farmaceutycznych, biotechnologicznych oraz w laboratoriach badawczych w kraju i za granicą.

Prof. Dorota Nowak, dziekan Wydziału Biotechnologii UWr: - W rekrutacji uwzględniamy wyniki maturalne z biologii, chemii, a także matematyki lub fizyki i obowiązkowo z angielskiego.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl