wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nie żyje prof. Krzysztof Małyszczak, ceniony wrocławski lekarz, wykładowca Uniwersytetu Medycznego
Prof. Krzysztof Małyszczak archiwum UMED Wrocław
Prof. Krzysztof Małyszczak

Nie żyje prof. Krzysztof Małyszczak, ceniony wrocławski psychiatra i psychoterapeuta. Przez wiele lat był m.in. kierownikiem Zakładu Psychoterapii i Chorób Psychosomatycznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Miał 60 lat.

Prof. Krzysztof Małyszczak zmarł nagle w wieku 60 lat. Był uznanym specjalistą z zakresu psychiatrii, lubianym lekarzem, aktywnym naukowcem i wykładowcą akademickim. Przed dwoma miesiącami objął szefostwo sekcji Psychiatrii Konsultacyjnej i Interdyscyplinarnej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

W badaniach naukowych skupiał się na zastosowaniu i mechanizmach działania psychoterapii oraz patofizjologii zaburzeń psychosomatycznych.

Był mentorem dla wielu klinicystów i psychoterapeutów. Był oddany działalności naukowej i swojej pracy na rzecz pacjentów, studentów, doktorantów. Pozostawał zawsze życzliwy, serdeczny i wspierający. Takim Go zapamiętamy.
Komunikat Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl