wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Politechnika Wrocławska i Mercedes-Benz podpisali umowę. Jak na tym skorzystają studenci?
Na zdjęciu stoi sześć osób, w dłoniach trzymają umowę o współpracy  Politechnika Wrocławska
Na zdjęciu stoi sześć osób, w dłoniach trzymają umowę o współpracy

Porozumienie między Politechniką Wrocławską a niemieckim koncernem samochodowym Mercedes-Benz podpisane. We wtorek 9 stycznia w Legnicy podpisano umowę, która zakłada wspólne badania i projekty rozwojowe oraz kształcenie studentów w zakresie nowych technologii.

Reklama

– Współpraca z tak ważnymi partnerami przemysłowymi jak Mercedes-Benz jest istotnym elementem kształcenia studentów, którzy dzięki temu już na etapie studiów mogą zdobyć doświadczenie niezbędne w dalszym rozwoju i budowaniu swojej kariery zawodowej – mówi prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy PWr.

Na współpracy zyskają studenci 

Zawarta umowa pozwoli studentom i studentkom na udział w programie stażowym w zakładzie firmy Mercedes-Benz w Jaworze. Dzięki temu uczestnicy będą mogli przygotować się do wymogów rynku pracy, zdobyć niezbędne doświadczenia oraz wykorzystać w praktyce wiedzę zdobytą podczas studiów.

Korzyści dla Mercedes-Benz 

– Fabryka w Jaworze jest szczególnie zainteresowana współpracą z filiami Politechniki Wrocławskiej. Studiują w nich bowiem głównie młodzi ludzie z okolicznych miejscowości, dla których praca w takim koncernie, ale umiejscowionym poza dużymi aglomeracjami, jest atrakcyjną ofertą – mówi dr inż. Tadeusz Lewandowski, dyrektor Filii PWr w Legnicy, inicjator współpracy ze strony uczelni.

W fabryce od 2019 r. produkowane czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne oraz baterie elektryczne do samochodów osobowych. Dodatkowo firma podpisała umowę na budowę nowego zakładu, w którym produkowane będą nowe elektryczne samochody dostawcze. 

Jesteśmy silnie związani z regionem i chcemy mieć jak największy wkład w jego rozwój. Pracując w takim miejscu jak fabryka Mercedesa w Jaworze, nowoczesnym zakładzie opartym na zasadach Przemysłu 4.0 doskonale rozumiemy, jakie znaczenie ma odpowiednia edukacja.
Ewa Korwek, dyrektor HR i członek zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland

– Chcemy pomóc młodzieży na Dolnym Śląsku w świadomym wyborze przyszłej kariery, w wejściu na rynek pracy. Tylko dzięki współpracy biznesu, nauczycieli i placówek edukacyjnych możemy rozwijać polskie szkolnictwo zawodowe – dodaje.

W fabryce już dziś pracuje 1 300 osób, a w nowym zakładzie pracę znajdzie kolejne 1 500 osób.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl