wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Juwenalia we Wrocławiu 2022. Program. Zobacz, jakie gwiazdy zagrają dla studentów
Zwykle juwenalia rozpoczynał pochód przebierańców. W tym roku korowodu studentów nie będzie archiwum www.wroclaw.pl
Zwykle juwenalia rozpoczynał pochód przebierańców. W tym roku korowodu studentów nie będzie

Juwenalia we Wrocławiu skromniejsze niż przed pandemią, ale się odbędą. Przez ostatnie dwa lata przez COVID 19 studenckie święto nie było organizowane. W tym roku na większości uczelni imprezy odłożono na jesień albo zaplanowano ich mniej. Ekonomalia, z plejadą muzycznych gwiazd, odbędą się 18-20 maja.

Reklama

Juwenalia we Wrocławiu, coroczne święto studentów, miały zwykle spory rozmach. Otwierał je wielotysięczny, żywiołowy korowód przebierańców, które kulminacją było przejęcia od prezydenta Wrocławia symbolicznych kluczy do bram miasta.

W tym roku m.in. z powodu wojny w Ukrainie, majowych zabaw dla studentów nie będzie na Uniwersytecie Przyrodniczym, a samorządy studentów Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Medycznego biorą pod uwagę ich wrześniowy termin.

Nie ma jeszcze decyzji w sprawie AWF-aliów.

Ekonomalia 2022 na Uniwersytecie Ekonomicznym

Trzy dni potrwają studenckie zabawy na Uniwersytecie Ekonomicznym. Ekonomalia zaplanowano na 18-20 maja. Organizatorzy zapowiadają zabawy, konkursy dla studentów oraz koncerty.

Na estradzie na terenie kampusu UE w ciągu trzech wieczorów wystąpi dziesięcioro artystów i zespołów, reprezentujących różne style muzyczne od pop po muzykę klubową. Na razie zapowiedziano koncert z CatchUp, nazwiska kolejnych wykonawców pojawią się lada moment na profilu FB i na stronie www.ekonomalia.pl. Bilety już w sprzedaży.

Qlturalia na Politechnice Wrocławskiej

Wittigaliów, czyli juwenaliów na Politechnice Wrocławskiej nie będzie. Nie ma w planach koncertów przy Tekach, projektu P.I.W.O. oraz innych masowych wydarzeń.

Na terenie kampusu organizowane są jedynie kameralne Qulturalia, planowane na 9 - 14 maja.

W programie wydarzenia są m.in. konkurs fortepianowy, konkursy, warsztaty tańca, kaligrafii i wystąpień publicznych. Z wykładem wystąpi znany językoznawca profesor Jan Miodek.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl