wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Juwenalia we Wrocławiu 2022. Program. Zobacz, jakie gwiazdy zagrają dla studentów
Zwykle juwenalia rozpoczynał pochód przebierańców. W tym roku korowodu studentów nie będzie archiwum www.wroclaw.pl
Zwykle juwenalia rozpoczynał pochód przebierańców. W tym roku korowodu studentów nie będzie

Juwenalia we Wrocławiu skromniejsze niż przed pandemią, ale się odbędą. Przez ostatnie dwa lata przez COVID 19 studenckie święto nie było organizowane. W tym roku na większości uczelni imprezy odłożono na jesień albo zaplanowano ich mniej. Ekonomalia, z plejadą muzycznych gwiazd, odbędą się 18-20 maja.

Reklama

Juwenalia we Wrocławiu, coroczne święto studentów, miały zwykle spory rozmach. Otwierał je wielotysięczny, żywiołowy korowód przebierańców, które kulminacją było przejęcia od prezydenta Wrocławia symbolicznych kluczy do bram miasta.

W tym roku m.in. z powodu wojny w Ukrainie, majowych zabaw dla studentów nie będzie na Uniwersytecie Przyrodniczym, a samorządy studentów Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Medycznego biorą pod uwagę ich wrześniowy termin.

Nie ma jeszcze decyzji w sprawie AWF-aliów.

Ekonomalia 2022 na Uniwersytecie Ekonomicznym

Trzy dni potrwają studenckie zabawy na Uniwersytecie Ekonomicznym. Ekonomalia zaplanowano na 18-20 maja. Organizatorzy zapowiadają zabawy, konkursy dla studentów oraz koncerty.

Na estradzie na terenie kampusu UE w ciągu trzech wieczorów wystąpi dziesięcioro artystów i zespołów, reprezentujących różne style muzyczne od pop po muzykę klubową. Na razie zapowiedziano koncert z CatchUp, nazwiska kolejnych wykonawców pojawią się lada moment na profilu FB i na stronie www.ekonomalia.pl. Bilety już w sprzedaży.

Qlturalia na Politechnice Wrocławskiej

Wittigaliów, czyli juwenaliów na Politechnice Wrocławskiej nie będzie. Nie ma w planach koncertów przy Tekach, projektu P.I.W.O. oraz innych masowych wydarzeń.

Na terenie kampusu organizowane są jedynie kameralne Qulturalia, planowane na 9 - 14 maja.

W programie wydarzenia są m.in. konkurs fortepianowy, konkursy, warsztaty tańca, kaligrafii i wystąpień publicznych. Z wykładem wystąpi znany językoznawca profesor Jan Miodek.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl