wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Awaria na Politechnice Wrocławskiej. Działa już strona internetowa uczelni. A co z obsługą studentów?
Budynek Politechniki Wrocławskiej: szary, z wieloma małymi okrągłymi oknami. Tomasz Hołod
Budynek Politechniki Wrocławskiej: szary, z wieloma małymi okrągłymi oknami.

Po awarii na PWr już czwarty dzień trwa przywracanie usług sieciowych na uczelni. Są postępy: działa strona internetowa Politechniki, trwa przywracanie systemu dydaktycznego i administracji wewnętrznej. Wciąż jednak nie działa system, który służy do obsługi spraw studentów.

Reklama

We wtorek (30 maja) podczas ćwiczeń ewakuacyjnych na Politechnice Wrocławskiej doszło do nieuzasadnionego uruchomienia systemu przeciwpożarowego w serwerowni, a w konsekwencji do awarii serwerów.

Przywracanie systemów po awarii na PWr

Obecnie wciąż trwają prace nad przywróceniem usług sieciowych. Kolejne systemy są stawiane. Działa już strona internetowa PWr i lada chwila zostanie postawiony system do obsługi dydaktycznej (służy do przekazywania materiałów dydaktycznych studentom) oraz system do wewnętrznej administracji.

Przywracanie Uniwersyteckiego Systemu Obsługi Studiów (USOS), na który studenci czekają najbardziej, jeszcze jednak trochę potrwa. Studenci nie mają dostępu do swoich harmonogramów, wniosków. Sytuację tę rzeczniczka prasowa Politechniki Wrocławskiej Agnieszka Niczewska tłumaczy tym, że system jest skomplikowany i jego postawienie wymaga więcej pracy.

Brak dostępu do USOS niepokoi również wykładowców: – Pytanie, co z najbliższą sesją egzaminacyjną? Z powodu awarii nie działa system USOS, a to tam wykładowcy wpisują zaliczenia i oceny z egzaminów – mówi pracownik PWr.

W jakim stanie są serwery Politechniki Wrocławskiej?

Awaria na PWr budzi wiele emocji w sieci. Ostatnio pojawiła się pogłoska o tym, że podczas oczyszczenia zapylonych w wyniku awarii serwerów doszło do ich uszkodzenia.

Wiadomo, że serwery nie są w świetnej formie, ale nie zostały zniszczone. Wszystkie kluczowe części są sprawne.
Agnieszka Niczewska, rzeczniczka prasowa Politechniki Wrocławskiej

Komisja wyjaśni przyczyny awarii na PWr

Jak informuje rzeczniczka prasowa, jeszcze nie ustalono kosztów awarii. Cały wysiłek włożono w przywrócenie funkcjonalności systemów.   

– Rektor prof. Arkadiusz Wójs powołał komisję, która przeanalizuje przyczyny i przebieg awarii – mówi Agnieszka Niczewska.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl