wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Trwają zapisy na Bieg Uniwersytetu Medycznego 2023 i Bieg Wskersów. Start 30 września!

Dorośli i dzieci, pełni zdrowia i siedzący na wózkach, studenci, naukowcy, pracownicy i przedsiębiorcy – trwają zapisy na Bieg Uniwersytetu Medycznego 2023 i Bieg Wskersów. Przed wami 10-kilometrowa trasa poprowadzona zielonymi terenami w pobliżu Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego przy ul. Bartla. Zapisy trwają do 15 września lub do wyczerpania miejsc.

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

„Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku i stopnia sprawności, bo w czasie naszej imprezy, obok rywalizacji, ważna jest dobra zabawa i integracja” – do uczestnictwa w biegu zachęca dr hab. Tomasz Zatoński, prof. UMW, prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem, dyrektor Biegu.

Bieg prawie bez ograniczeń

W biegu mogą startować osoby powyżej 16. roku życia. Górnej granicy wiekowej nie ma. Obecnie regulamin przewiduje start osób do 70. roku życia, ale jeśli na liście startowej znajdą się uczestnik w wieku 80–100 lat, możliwe będzie rozszerzenie kategorii wiekowej.

Organizator zaleca Uczestnikom Biegu wykonanie profilaktycznych badań lekarskich mogących potwierdzić brak przeciwwskazań do udziału w Biegu.
Regulamin Biegu Uniwersytetu medycznego 2023

Piąty raz w Biegu UMed wezmą udział również Wskersi, czyli duety złożone z niepełnosprawnych dzieci i ich opiekunów. Bieg ten z roku na rok cieszy się większą popularnością. Pierwszym duetem, który wziął udział w Biegu UMed, byli Jaś i Łukasz. W 2017 r. startowało 12 par, a w 2019 r. już 40.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: <p>Uczestnicy&nbsp;Biegu Wskers&oacute;w w ramach Biegu Uniwersytetu Medycznego 2022&nbsp;</p> Oleksandr Poliakovsky
Uczestnicy Biegu Wskersów w ramach Biegu Uniwersytetu Medycznego 2022 

Sześć konkurencji 

Wszyscy uczestnicy pokonają tę samą 10-kilometrową trasę. W ramach biegu będzie kilka konkurencji:

  • open,
  • mistrzostwa studentów UMed (również studiów doktorskich),
  • mistrzostwa pracowników UMed,
  • mistrzostwa lekarzy,
  • mistrzostwa uczelni Wrocławia (startować mogą drużyny minimum 5-osobowe, liczony jest łączny czas 5 najlepszych wyników),
  • mistrzostwa teamów biegowych (startować mogą drużyny minimum 5-osobowe, liczony jest łączny czas 5 najlepszych wyników).

Zapisy i opłaty

Aby wziąć udział w biegu, do 15 września lub do wyczerpania limitu startujących – w tym roku to 1000 osób – należy:

Bieg Uniwersytetu Medycznego: sobota 30 września, start o godz. 10.00 na terenie Wydziału Nauk i Zdrowiu przy ul. K. Bartla. Więcej informacji na stronie Biegu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl