wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Akademia Młodych Uczonych i Artystów czeka na chętnych do współpracy
 Członkowie prezydium Akademii Młodych Uczonych i Artystów: mgr Alicja Patanowska, dr Urszula Komarnicka i dr Filip Duszyński WCA
Członkowie prezydium Akademii Młodych Uczonych i Artystów: mgr Alicja Patanowska, dr Urszula Komarnicka i dr Filip Duszyński

Do 15 czerwca trwa nabór do wyjątkowej grupy młodych uczonych i artystów, która działa na rzecz interdyscyplinarnej wymiany doświadczeń.

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

- Akademia Młodych Uczonych i Artystów to wspólnota młodych przedstawicieli nauki i sztuki, którzy pragną śmiało wykraczać poza ramy swoich wąskich specjalności i podejmować zupełnie nowe przedsięwzięcia o interdyscyplinarnym charakterze – mówi dr Filip Duszyński, przewodniczący prezydium AMUiA - Akademia współpracuje też z Wrocławskim Centrum Akademickim w zakresie rozmaitych inicjatyw i programów wsparcia dla doktorantów i uczonych. To piękne przedsięwzięcie, uformowane trochę na kształt starożytnych wspólnot filozoficznych – dodaje dr Duszyński.

Działania Akademii

Członkowie Akademii tworzą interdyscyplinarne grupy badawcze (np. psychiatria i informatyka, sztuki plastyczne i informatyka, filozofia i matematyka) i prowadzą w swoim gronie projekty naukowe.

Efekty współpracy członków AMUiA to liczne projekty o charakterze popularno-naukowym, oryginalne inicjatywy czerpiące z nauki i sztuki (jak ubiegłoroczny projekt „Caspar Neumann. Dusze i fundusze. Księga narodzin i pogrzebów dla miasta Wrocławia”), wydawnictwa czy ważne społecznie inicjatywy, np. konferencja dotycząca problemu samotności w świecie nauki.

Fabryka nowych pomysłów

Weronika Urbańska, członkini AMUiA - Dla mnie Akademia to przede wszystkim miejsce wymiany doświadczeń, przemyśleń i  interdyscyplinarnych poglądów zarówno naukowych, jak i światopoglądowych. Sami nazwaliśmy się kiedyś „grupą wsparcia naukowców”. Nasze spotkania zawsze są pełne dyskusji i nowych pomysłów, które chcemy wspólnie realizować, nie tylko w kontekście naszego rozwoju naukowego, ale przede wszystkim dla akademickiego Wrocławia i jego mieszkańców.

Członkami Akademii mogą zostać osoby do 35 roku życia, wyróżniające się wybitnymi osiągnięciami naukowymi. Kandydaci powinni wykazywać zainteresowanie aktywną współpracą z przedstawicielami rozmaitych dziedzin nauki i sztuki. Kadencja członka Akademii trwa 5 lat.

Na piątek, 27 maja, godz. 12-13, zaplanowany jest webinar dotyczący AMUiA, podczas którego członkowie Akademii będą odpowiadać na pytania dotyczące działalności Akademii i trwającego naboru.

Termin składania zgłoszeń upływa 15 czerwca 2022r. (decyduje data wpływu do WCA). Więcej informacji na temat Akademii Młodych Uczonych i Artystów na stronie internetowej Wrocławskiego Centrum Akademickiego.

Fot. Akademia Młodych Uczonych i Artystów / WCA

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl