333. urodziny Bacha we Wrocławiu. Specjalne koncerty

„Jan Sebastian Bach urodził się w Eisenach. Przeszło tyle lat a ciągle wie o nim świat. Od dziecka wielkie miał zdolności, znane do dzisiaj potomności, Bo swojej świetnej działalności zostawił trwały ślad.” Słowa piosenki oddają rzeczywistość, bo o Bachu wciąż pamiętamy, a w środę 21 marca Wrocław świętuje jego 333. urodziny.


Soliści z NFM zagrają Bacha

Znani z Orkiestry Leopoldinum muzycy – altowiolista Michał Micker i wiolonczelista Marcin Misiak przygotowali na Bachowski jubileusz specjalny program kameralny. Zabrzmią Allemande z III Suity wiolonczelowej C-dur (zagra Marcin Misiak), Preludium z IV Suity wiolonczelowej Es-dur (zagra Michał Micker). Wspólnie muzycy wykonają słynną Arię na strunie G z III Suity Orkiestrowej D-dur oraz Menueta „Wachet auf, ruft uns die Stimme”.

Instrumentaliści wystąpią w Kawiarni „Literatka”, Restauracji pod Fredrą, Restauracji Cesarsko-Królewskiej i Restauracji La Scala. Start pierwszego koncertu o 15.33, każdy kolejny koncert godzinę później.

Bach w mieście – 333. urodziny J.S. Bacha

Bach w mieście – 333. urodziny J.S. Bacha

Koncert / Akcje społeczne / Happeningi
Termin 21 marca 2018 od 15:33 do 18:33

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Msza luterańska i motet Bacha

Z kolei Mszę luterańską (historyczna liturgia z czasów Bacha)  usłyszymy w ewangelickim kościele św. Krzysztofa 21 marca o 18.00. Zabrzmi także motet „Jesu, meine Freude”. Wystąpi Chór Zeggerteum pod dyrekcją Pawła Jana Frasza. Na organach zagra Tomasz Kmita-Skarsgård. Wieczór przygotowało Zeggerteum, kantorat parafii ewangelickiej św. Krzysztofa we Wrocławiu.

Biblioteka pełna Bacha

Także 21 marca w Bibliotece Wojewódzkiej w Rynku cały dzień rozbrzmiewać będzie muzyka najsłynniejszego kantora z Lipska, w fonotece można będzie wypożyczyć płyty z muzyką i książki o lipskim kantorze.Zgłoś uwagę