11 listopada: Wrocławski Bieg Niepodległości. Zapisy od 1 sierpnia

11 listopada 2019, w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, na sportowej mapie kraju zagości nowa impreza: Wrocławski Bieg Niepodległości. Start i metę zaplanowano na wrocławskim Rynku, uczestnicy będą mieli do pokonania 10 km. Start zapisów 1 sierpnia.


W ten sposób zarówno mieszkańcy Stolicy Dolnego Śląska, jak i wszyscy chętni będą mogli w radosny i aktywny sposób uczcić najważniejsze ze świąt państwowych.

Wrocławski Bieg Niepodległości

Wrocławski Bieg Niepodległości

Biegi i maratony / W plenerze / Dla wszystkich
Termin 11 listopada 2019 17:00

Miejsce Rynek we Wrocławiu

Zobacz

– Chcemy umożliwić celebrowanie Dnia Niepodległości z uśmiechem, ale i grymasem przyjemnego zmęczenia na twarzach uczestników, dodając do tego szczyptę sportowej rywalizacji – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor biegu. Wiemy, że wielu Polaków przeżywa rocznicę odzyskania niepodległości w sposób łączący należytą powagę i szacunek z wesołością i radością z prawdziwej wolności. Wrocław nie bez przypadku jest nazywany „Miastem spotkań”. Podczas biegu, wspaniała wspólnota zawodników na pewno porwie swoją energią także widzów i kibiców – tak byśmy wszyscy mogli razem świętować dokładnie 101 lat po 11 listopada 1918 – dodaje Gęstwa.

 

Trasa, zapisy

Trasa biegu zostanie wytyczona w samym sercu miasta, ze startem i metą na wrocławskim Rynku. Dystans, który zawodnicy będą pokonywać wyniesie 10 km. Limit uczestników ustalono na 3000 biegaczy, start zaplanowano na godzinę 17:00. Podczas pokonywania trasy, na zawodników będą czekały również dodatkowe atrakcje.

Chętni będą mogli się zapisywać od 1. sierpnia. Możliwość zgłoszeń zostanie otwarta dokładnie o godzinie 11.11. Więcej szczegółów, regulamin biegu i link do zapisów będą dostępne na stronie www.wroclawmaraton.pl w zakładce „Wrocławski Bieg Niepodległości”.Zgłoś uwagę