Sezon kąpielowy rozpoczęty - są nowe miejsca

Tradycyjnie 1 czerwca, w Dzień Dziecka, rozpoczął się sezon na wrocławskich basenach i kąpieliskach. Z obiektów będzie można korzystać do 31 sierpnia. W tym roku miasto przygotowało dwa nowe, bezpłatne, miejsca do kąpieli: na Oporowie i w Pawłowicach. Od 4 czerwca będą tam dyżurować ratownicy, będzie punkt medyczny, toalety oraz plaża.

  • Kąpielisko na Oporowie

  • Kąpielisko na Oporowie

  • Kąpielisko przy ul. Królewieckiej

  • Kąpielisko na Oporowie

  • Kąpielisko na Oporowie


1 czerwca otwarto basen Kłokoczyce oraz kąpieliska: Morskie Oko i Glinianki. Od 4 czerwca dostępne są bezpłatne, strzeżone kąpieliska: Królewiecka przy ul. Królewieckiej na Maślicach, Harcerska przy ul. Harcerskiej na Oporowie i Jeziorowa przy ul. Jeziorowej i Sasankowej w Pawłowicach. Także w tym sezonie, z powodu prac remontowych, zamknięty jest basen Orbita przy ul. Wejherowskiej.

– Jesteśmy gotowi do sezonu. Obecnie na wrocławskich kąpieliskach prowadzone są ostanie prace porządkowe. Koszona jest trwa, malowane są ławki, a na basenach sprawdzana jest aparatura do oczyszczania wody – wylicza Maciej Moczko, kier. marketingu spółki  Wrocławskie Centrum Treningowego Spartan, która zarządza basenami i kąpieliskami we Wrocławiu.

Nowe, bezpłatne, kąpieliska Harcerska i Jeziorowa – od 4 czerwca

W tym roku miasto przygotowało dwa nowe, bezpłatne, miejsca do kąpieli – Harcerska, przy ul. Harcerskiej na Oporowie i Jeziorowa, przy ul. Jeziorowej i Sasankowej w Pawłowicach. Od 4 czerwca będą tam dyżurować ratownicy, będzie punkt medyczny, toalety oraz plaża.
 

– Mają to być miejsca sprzyjające wypoczynkowi i rekreacji. Położone w otoczeniu zieleni, z miejscem do siatkówki i grilla  – mówi Jacek Sutryk, dyr. Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia.

Miasto planuje otwarcie kolejnych miejsc do kąpieli. Szacuje się, że we Wrocławiu jest ponad 200 zbiorników wodnych takich jak starorzecza, stawy oraz glinianki. – W każdej dzielnicy wstępnego przeglądu miejsc kąpielowo-piknikowych już dokonaliśmy i w każdej dzielnicy chcielibyśmy przynajmniej jedno zagospodarować – mówi Jacek Sutryk. W biegłym roku doskonale sprawdziło się to przy ul. Królewieckiej na Maślicach, z którego skorzystało aż 50 tys. osób.

– Ten teren zostawiamy maksymalnie otwartym, jak było do tej pory i jaki polubili wrocławianie. Stąd też jedynie minimalna ingerencja w przestrzeń, aby była bezpieczna, czysta i funkcjonalna. Nic więcej. Żadnych niepotrzebnych dodatkowych reżimów – dodaje Jacek Sutryk.

Kopalnia Wrocław – nowe kąpielisko

W lipcu 2016 r. ma być otwarte nowe kąpielisko – Kopalnia Wrocław  (była kopalnia piasku). Znajduje się na rogatkach Wrocławia, w pobliżu drogi prowadzącej do Obornik Śląskich, tuż obok wsi Paniowice. Prywatny inwestor zapowiada, że będą tam: jedyny w Polsce dmuchany aquapark na wodzie, dwa kąpieliska z czystą wodą, boiska do siatkówki plażowej, rowery wodne, kajaki i beach bar. Czytaj więcej – W lipcu rusza Kopalnia Wrocław – nowe kąpielisko na rogatkach Wrocławia.

Telefony alarmowe nad wodą

W razie niebezpieczeństwa nad wodą można dzwonić pod numery alarmowe tel. 997 lub 112. Oficer dyżurny Komisariatu Wodnego we Wrocławiu tel. 71 328 41 04. Ogólnopolski telefon alarmowy WOPR tel. 601 100 100.

Wrocławskie baseny i kąpieliska - ceny, godziny otwarcia.

Zgłoś uwagę