Urząd Miejski Wrocławia


Urząd Miejski Wrocławia
pl. Nowy Targ 1-8, 50-141 Wrocław
e-mail: kum@um.wroc.pl (kancelaria urzędu)

 

UWAGA! Pracownicy Urzędu Miejskiego we Wrocławiu w Wielki Piątek – 18 kwietnia – będą mieli wolne. Decyzja związana jest ze Świętem Konstytucji 3-go Maja, który przypada w tym roku w sobotę.

W piątek nieczynne będą 

 • Centra Obsługi Mieszkańca: ul. Gabrieli Zapolskiej 4, pl. Nowy Targ 1-8, ul. W. Bogusławskiego 8,10, al. M. Kromera 44, Punkt Rejestracji Pojazdów - CM Polmozbyt ul. Karkonoska 45,
 • Centrum Obsługi Podatnika ul. Kotlarskiej 41
 • Urząd Stanu Cywilnego ul. P. Włodkowica 20

 

Zgodnie z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który 2 października 2012 roku stwierdził, że w zamian za dzień ustawowo wolny od pracy przypada w sobotę – pracownikom należy się dodatkowy dzień wolny. W tym roku Święto Konstytucji 3 maja, przypada właśnie w sobotę. Podobna sytuacja będzie w tym roku miała miejsce także 1 listopada.

Zmiany w komunikacji miejskiej, dyżury aptek i szpitali, atrakcje, które podczas świąt wielkanocnych otwarte są we Wrocławiu - sprawdź nasz niezbędnik na święta.

 

Godziny pracy Urzędu Miejskiego Wrocławia: poniedziałek-piątek: od 7.45-15.45

 

Centra Obsługi Mieszkańca pracują: poniedziałek-piątek: 8.00-17.15

 

Kancelaria Urzędu Miejskiego (przyjmuje pisma do wszystkich wydziałów i biur urzędu oprócz wniosków o wydanie dowodu osobistego)
pl. Nowy Targ 1-8
parter, pokój 5 
faks +48 71 777 86 55
e-mail: kum@um.wroc.pl
godziny pracy kancelarii: 7.45 - 15.45

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 

We wszystkich sprawach należy dzwonić pod numer:

(71) 777 77 77

Wszystkie informacje o działalności Urzędu Miejskiego i jego jednostek dostępne są pod jednym numerem telefonu (71) 777 77 77 (opłata za połączenia z telefonów stacjonarnych i komórkowych wg stawki operatora).

 • 8:00 – 18:00  w tych godzinach od poniedziałku do piątku pracują operatorzy
 • 18:00 – 8:00 zapowiedzi automatyczne poinformują o godzinach pracy oraz o numerze do Centrum Zarządzania Kryzysowego dla zgłaszających sytuacje alarmowe

(71) 777 77 77 to ogólnodostępny numer telefoniczny, pod którym można:

 • uzyskać wszelkie informacje dotyczące spraw obsługiwanych przez Urząd Miejski Wrocławia
 • załatwić sprawy nie wymagające jego obecności w urzędzie
 • zostać skierowany do jednostki lub wydziału właściwego dla danego rodzaju sprawy - zgłoszenia.

Z jaką sprawą dzwonimy pod (71) 777 77 77?

 • chcąc uzyskać kompleksowe informacje z zakresu działalności urzędu dotyczące np. wymiany dowodów osobistych, dowodów rejestracyjnych, wymeldowania, obowiązujących opłat, prowadzenie działalności gospodarczej, sprzedaży nieruchomości, podatków od nieruchomości i użytkowania wieczystego 
 • z zapytaniami w sprawach merytorycznych dotyczących prawa budowlanego, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego
 • zgłaszamy incydenty np. interwencje, awarie, zagrożenia, uszkodzenia mienia publicznego, brak oświetlenia, wulgarne graffiti itp.

 

Przed wizytą w urzędzie można zarezerwować miejsce w kolejce, a następnie sprawdzić numery aktualnie obsługiwanych klientów. Przez internet można sprawdzić czy nasze dokumenty są już do odebrania (np. prawo jazdy, dowód osobisty) lub złożyć pismo drogą elektroniczną na skrzynkę podawczą. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót do góry  ewawa
Zgłoś uwagę