Zobacz nowe autobusy dla Wrocławia [ZDJĘCIA, WIDEO]

MPK oraz firma Michalczewski pokazały dzisiaj na pl. Teatralnym nowy autobus Man Lion’s City. Przyjechało do Wrocławia już takich kilkanaście i od poniedziałku będą wozić pasażerów. Najpierw na linii 146 i 119 (w weekendy) a później na kolejnych liniach, które będzie we Wrocławiu obsługiwać firma Michalczewski. 

  • Nowy autobus Man Lion’s City dla Wrocławia (fot.jk)

  • Nowy autobus Man Lion’s City dla Wrocławia (fot.jk)

  • Nowy autobus Man Lion’s City dla Wrocławia (fot.jk)

  • Nowy autobus Man Lion’s City dla Wrocławia (fot.jk)

  • Nowy autobus Man Lion’s City dla Wrocławia (fot.jk)

  • Nowy autobus Man Lion’s City dla Wrocławia (fot.jk)

  • Nowy autobus Man Lion’s City dla Wrocławia (fot.jk)


Nowe autobusy dla Wrocławia robią wrażenie. Przede wszystkim mają klimatyzację, są niskopodłogowe, wyposażono je w gniazda USB i wszelkie nowinki techniczne, w dodatku pachną ciągle nowością. Pomalowane są tak jak inne autobusy miejskie we Wrocławiu (żółto-czerwone), jest na nich herb i logo przewoźnika. Mierzą 18 metrów. W poniedziałek 15 czerwca MPK rozpoczyna współpracę z podwykonawcą, firmą Michalczewski. Nowe autobusy wyjadą na trasy.
  - Pierwsze autobusy obsługiwane przez naszą firmę wyruszą na linię 146 i 119 w weekendy - mówi Aleksandra Michalczewska-Kucharska, prezes zarządu Michalczewski sp. z o.o.

14 ze wszystkich 69 autobusów stoi już na terenie przy ul. Gazowej, na którym powstanie nowa zajezdnia podwykonawcy. Są to pojazdy marki MAN - przegubowe, klimatyzowane i niskopodłogowe. Firma Michalczewski będzie wykonywać częśc zadań przewozowych MPK Wrocław przez 10 lat. Przez ten cały okres MPK zapłaci podwykonawcy za jego usługi około 338 milionów złotych. 
 
- To jeden z największych, jak nie największy, jednorazowy kontrakt dotyczący transportu we Wrocławiu - mówi Patryk Wild, członek zarządu i dyrektor ds. inwestycji i rozwoju w MPK Wrocław. 
- Autobusy zostały „uszyte na miarę” zgodnie z wymogami jakie MPK określiło w przetargu na podwykonawcę.  Spełniają najnowsze normy spalania euro 6. Są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Mają funkcję przyklęku, specjalną platformę wjazdową dla wózków, przyciski oznaczone alfabetem Braille’a, zapowiedzi głosowe zewnętrzne i wewnętrzne - wylicza Łukasz Łupkowski, szef działu rozwoju i analiz. 

MAN-y to nowość we wrocławskiej komunikacji miejskiej. Do tej pory na liniach pojawiały się tylko pojedyńcze sztuki tej marki. Podstawę floty MPK stanowiły przede wszystkim mercedesy, volvo i solarisy. W miarę dostaw, nowe pojazdy podwykonawcy zastąpią najstarsze i najbardziej wysłużone, a co za tym idzie - awaryjne wozy MPK. Docelowo przewoźnik będzie obsługiwał 17 linii, które będzie przejmował sukcesywnie. MPK podjęło współpracę z podwykonawcą, by poprawić jakość swoich usług – przede wszystkim zapewniać pasażerom komfortowy tabor. Razem z solarisami oznacza to wymianę ponad 120 starych pojazdów na nowe na przestrzeni zaledwie dwóch lat. Poza nowym taborem pasażer ma nie odczuć różnicy w usłudze podwykonawcy. MAN-y i krótkie solarisy urbino alpino będą wyposażone w biletomaty, ekrany z informacją pasażerską, ładowarki USB, a systemy informatyczne MPK będą widziały pojazdy podwykonawcy tak jak swoje wozy. To oznacza, że pasażer śledząc autobusy MPK np. poprzez aplikację mobilną iMPK będzie widział ich rzeczywistą pozycję w swoim telefonie. Jeśli będzie chciał się poskarżyć na usługę lub wnieść swoje uwagi, zrobi to zgłaszając się do Biura Obsługi Pasażera MPK, które zajmie się sprawą.

Firma Michalczewski ciągle szuka też pracowników, m.in. kierowców autobusów, mechaników. AKTUALNE OFERTY PRACY 

Zgłoś uwagę