wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zobacz, jak wspólnie zbudujemy nasz zielony DOM

Zobacz, jak wspólnie zbudujemy nasz zielony DOM

„Dzieci wiedzą, jak dbać o środowisko. Wiedzą, jak segregować śmieci, wiedzą, co to smog, wiedzą, jak zmienia się nasz klimat. Także jestem przekonana, że realizowane przez lata programy edukacyjne we Wrocławiu przyniosły rezultaty i młodzi ludzie mają świadomość ekologii. Natomiast różnie bywa z dorosłymi” – mówi Małgorzata Szafoni-Chorbińska, współautorka projektu „Mój zielony DOM”, dyrektor Zespołu Szkół Nr 24 we Wrocławiu.

Reklama

„Przez ostatnie dwa lata trwania projektu „Mój zielony DOM” mieliśmy okazję wpływać na postawę proekologiczną dzieci i młodzieży. Do tej pory to my, dorośli, uczyliśmy młodych ludzi ekologii – z jednej strony pokazując dziką przyrodę, a z drugiej wpływ, jaki ma na nią człowiek. Teraz czas, by role się odwróciły. Zobaczymy, jakiej lekcji udzieli nam młode pokolenie” – dodaje Joanna Handziak-Buczko – kierownik projektu „Mój zielony DOM”.

Co stanie się, gdy dzieciom i młodzieży pozwolimy kształtować nasze środowisko życia – nasz zielony DOM? O tym przekonamy się już wkrótce. Wybrane wrocławskie placówki oświatowe w najbliższych dniach wezmą udziału w happeningu ekologicznym „Wspólnie budujemy nasz zielony DOM”.

Zadaniem uczestników happeningu będzie zbudowanie „naszego zielonego DOMu” na bazie domków tekturowych „HOCKOklocki”, dowolną techniką, z wykorzystaniem materiałów plastycznych, materiałów pochodzenia naturalnego, podlegających recyclingowi oraz ogólnie dostępnych surowców wtórnych (nakrętki, plastiki, papier itp.).

Łącznie odbędą się we Wrocławiu trzy happeningi: jeden na terenie Zespołu Szkół Nr 24, w którym gościnnie wezmą udział również dzieci z Przedszkola Nr 15, drugi – na terenie Szkoły Podstawowej Nr 22, na który przyjadą uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 26, a trzeci happening odbędzie się w Przedszkolu Nr 58, gdzie zespół w zespół z przedszkolakami „nasz zielony DOM” zbuduje także zerówka ze Szkoły Podstawowej Nr 28. Każdy z ww. happeningów zostanie nagrany video, a relacje z akcji ukażą się w sieci, m.in. na stronie projektu.

Zachęcamy, by w najbliższych dniach śledzić stronę internetową projektu: www.mojzielonydom.cku.wroc.pl oraz jego fanpage: www.facebook.com/MojZielonyDOM

Organizatorami happeningu są placówki uczestniczące w projekcie „Mój zielony DOM” współfinansowanym z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 oraz środków Gminy Wrocław, tj. Zespół Szkół Nr 24 we Wrocławiu, Szkoła Podstawowa Nr 22 we Wrocławiu, Przedszkole Nr 58 we Wrocławiu wraz z Biurem projektu „Mój zielony DOM”.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl