wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zielony ogród przy ul. Otwartej na Nadodrzu

1200 krzewów rośnie od soboty, 27 maja, przy ulicy Otwartej na wrocławskim Nadodrzu. W ramach programu „Łączy nas ciepło” przez trzy godziny przedstawiciele fundacji Open Mind, dzięki wsparciu i pomocy sponsorów, stworzyli nowy zielony ogród we Wrocławiu.

Reklama

–  O roli zieleni w przestrzeni miejskiej wiele się mówi, a my zachęcamy do aktywnego działania i to już od najmłodszych lat. Nie chcemy żyć w betonowym mieście, dlatego nie wycinamy, lecz sadzimy i zazieleniamy! W ekosystemie miasta każde drzewo, każdy skrawek zieleni ma znaczenie. Nie tylko sprawia, że jest po prostu ładniej i przyjemniej czy tworzy miejsca do zdrowego odpoczynku, ale co najważniejsze – ma wielki wpływ na jakość powietrza, które nieustannie trafia do naszych płuc – zachęcają organizatorzy akcji.

Krzewy posadzono dzięki wsparciu EkoCentrum, Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu, UPC Polska oraz Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., a o nowe sadzonki zadba firma Park M i BKW Usługi Komunalne.

– Mieszkańcy przyjęli nas ciepło i włączyli się do sadzenia. Jeden pan grabił, inni sadzili a jeszcze inni zaserwowali nam kawę i herbatę – mówi Małgorzata Koralewska z fundacji Open Mind.

Organizatorzy akcji obiecują kolejne zielone ogrody we Wrocławiu.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl