wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zielone WBO

Doceniamy rolę terenów zielonych jako miejsc odpoczynku, rekreacji, ale też pełniących ważne funkcje centrotwórcze, integrujące lokalne społeczności. Od lat projekty zielone dominują w WBO. Wrocław wyraźnie obiera zielony kierunek rozwoju o czym świadczą starania o tytuł Zielonej Stolicy Europy ale i zapisy w Strategii Wrocławia 2030 wprost nastawione na tworzenie nowych zielonych przestrzeni jak najbliżej mieszkańcom.

Reklama

Na liście przeznaczonej pod głosowanie znalazło się 39 zielonych projektów,  które nie zostały wybrane w ramach WBO 2017. Projekty na liście zostały wytypowane przez roboczy zespół składający się z ekologów, aktywistów miejskich, naukowców, urzędników zajmujących się zielenią i WBO. Są to pomysły – zdaniem komisji – najciekawsze, innowacyjne, z największym potencjałem i lokalnie tworzące nową jakość. 

Efekt realizacji wybranych projektów, tak jak w przypadku projektów WBO, powinien dawać realną korzyść – możliwość korzystania z projektu zaraz po jego ukończeniu.

Wyniki i postępy realizacji projektów można znaleźć na stronie Wrocławskie Budżetu Obywatelskiego

Posłuchaj podcastu

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl