wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 26°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zakończenie Wrocławskich Dni Recyklingu 2017

Uczestnicy Wrocławskich Dni Recyklingu 2017 UM Wrocławia
Uczestnicy Wrocławskich Dni Recyklingu 2017

Gra miejska, warsztaty dla uczniów oraz kampania edukacyjna w formie animowanego filmu wyświetlanego w środkach masowego transportu we Wrocławiu były głównymi elementami VI Wrocławskich Dni Recyklingu.

Reklama

Organizatorzy corocznie kierują swoją akcję do uczniów wrocławskich szkół, biorąc pod uwagę, że to właśnie dzieci i młodzież mają największy wpływ na naszą przyszłość oraz potrafią zmotywować najbliższych do zmiany przyzwyczajeń. W bieżącej edycji nacisk położono na postępowanie z odpadami komunalnymi – opakowaniami.

Gra miejska  

Jak w latach ubiegłych, młodzi ludzie mieli możliwość wzięcia udziału w wyjątkowo docenianej przez nich grze miejskiej. Jest to konkurs, wykorzystujący metodykę podchodów, z zadaniami do rozwiązania. W tej edycji akcji, trwającej przez trzy tygodnie października, wzięło udział prawie pól tysiąca dzieci. Ponadto, przy współpracy Zespołu Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży MDK im. Kopernika ponad dwieście młodych osób wzięło udział w warsztatach ekologicznych tworzenia autorskich kompozycji na przypinkach wykonanych z papieru, folii i aluminium.

Dni Recyklingu od lat pomagają w przekazaniu mieszkańcom, jak ważne jest pozbywanie się odpadów w sposób świadomy i odpowiedzialny. I tym razem więc, przez siedem dni, w większości autobusów we Wrocławiu można było obejrzeć krótki film edukacyjny pokazujący, co zrobić, aby mieć pewność, że wyrzucony przez nas odpad trafi do recyklingu. Animowany spot dotarł do kilkuset tysięcy wrocławian i wierzymy, że efekty akcji będzie widać jeszcze długo po jej zakończeniu.

Zakończenie VI Wrocławskich Dni Recyklingu

12 grudnia podczas uroczystego zakończenia VI Wrocławskich Dni Recyklingu w sali widowiskowej Zespołu Szkół nr 14 organizatorzy podsumowali działania oraz wręczyli nagrody zwycięskim zespołom (były to: m.in.: sprzęt RTV – boomboxy, wieże Hi-Fi oraz odtwarzacze multimedialne). Na scenie wystąpiły dziecięce formacje taneczne Wow oraz Ekstreme, a także gitarzyści i soliści – wychowankowie Zespołu Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży.  

Patronat honorowy nad akcją objął już tradycyjnie Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Organizatorami akcji są Urząd Miejski Wydział Środowiska i Rolnictwa oraz firma Tetra Pak Sp. z o.o. Partnerem akcji jest Zespół Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży.

Szczegółowe informacje o Wrocławskich Dniach Recyklingu dostępne są  na stronie internetowej www.wdr.org.pl

Laureaci w kategorii dzieci młodsze :

Laureaci w kategorii dzieci starsze:

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl