wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zakończenie IV Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu

Zakończenie IV Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu

Laureaci IV Wrocławskich Dniach Elektrorecyklingu w kategorii gimnazjów

Gra miejska, zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wśród mieszkańców oraz kampania edukacyjna w formie animowanego spota wyświetlanego w środkach masowego transportu we Wrocławiu to filary tegorocznych IV Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu.

Reklama

Podczas uroczystego zakończenia Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu w sali widowiskowej Zespołu Szkół nr 14 organizatorzy podsumowano działania oraz wręczono nagrody zwycięskim zespołom.

W tym roku akcja została przeprowadzona w nieco zmienionej formule. Organizatorom zależało na jak najbardziej praktycznym wymiarze działań. – We Wrocławiu edukujemy młodzież już od czterech lat. Czas więc na krok drugi – mówi Katarzyna Ombach, przedstawicielka jednego z organizatorów – firmy Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.

I tak wśród zadań było m.in. zorganizowanie zbiórki we własnej społeczności i przekazanie sprzętu do odpowiednich instytucji. Każdy, kto miał do oddania powyżej 20 kg zużytego sprzętu mógł skorzystać z bezpłatnej usługi odbioru ZSEiE z domu pod nazwą „Elektrośmieciarka” (www.elektrosmieciarka.pl). Za zgłoszony przez mieszkańców sprzęt szkoła otrzymywała punkty. Wybrane placówki dydaktyczne decydowały też, że same przeprowadzą zbiórkę na terenie szkoły. W tej kategorii organizatorzy przyznali dodatkowe nagrody, a dzieci wykazały się ogromną kreatywnością. Łącznie, dzięki działaniom młodzieży blisko 5 ton elektroodpadów trafiło do recyklingu.

W ramach Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mieli także możliwość wzięcia udziału w grze miejskiej. Zgłosiło się do niej aż 41 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Organizatorzy zapewnili wyjątkowo atrakcyjne nagrody.

Najwięcej elektroodpadów, aż 785 kg udało się przekazać do recyklingu dzięki działaniom zespołów ze Szkoły Podstawowej nr 68 i zajęli oni pierwsze miejsce w konkursie „zbiórkowym”. Miejsce drugie zajęła Szkoła Podstawowa nr 50 zbierając 714 kg elektrośmieci a trzecie Szkoła Podstawowa nr 8 z wynikiem 300 kg.

Laureaci Gry miejskiej IV Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu:

Szkoły Podstawowe:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 50, zespół pod opieką Iwony Bodył

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 82, zespół pod opieką Beaty Kowal

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 47, zespół pod opieką Anny Pająk

Gimnazja:

I miejsce Gimnazjum nr 5, zespół pod opieką Iwony Dzięcioł

II miejsce Gimnazjum nr 34, zespół pod opieką Jerzego Zakrzewskiego

III miejsce Gimnazjum nr 9, zespół pod opieką Ludwiki Jagodzińskiej

Patronat Honorowy nad akcją objął już tradycyjnie Prezydent Wrocławia. Organizatorem jest firma Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. a współorganizatorami Wydział Środowiska i Rolnictwa UMW oraz Centrum Kulturalne Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl