wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 24°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wymiana pieców na Jagodnie – spotkanie z mieszkańcami

8 maja 2018 r. Dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia Andrzej Wąsik spotkał się z mieszkańcami Jagodna, zachęcając do wymiany pieców węglowych na proekologiczne w ramach Wrocławskiego programu dotacji do wymiany pieców.

Reklama

Od 2028 roku na Dolnym Śląsku nie będzie można palić węglem – to główne założenia uchwały antysmogowej, którą przyjął Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Oznacza to, że piece węglowe muszą być wymienione. Mieszkańcy Wrocławia mogą skorzystać z dotacji w ramach tzw. Programu KAWKA+.

Dyrektor przedstawił warunki udziału w Programie oraz na jaki rodzaj ogrzewania może zostać wymieniony piec węglowy. Wyjaśnił również jakie są bezpośrednie zagrożenia i choroby, które  mogą wystąpić w związku z paleniem niskiej jakości węglem. Mieszkańcy mogli również porozmawiać o szczegółach udziału w miejskim programie z ekspertami: Ewą Skwirtniańską oraz Patrycją Skurzyńską-Zając.

Zasady miejskiego programu:

Możemy wymienić piec węglowy na:

Kto może skorzystać:

Beneficjentami dotacji mogą być osoby fizyczne będące właścicielami lub posiadające inny tytuł prawny do lokali mieszkalnych i nieruchomości wykorzystywanych na cele mieszkaniowe, położonych w granicach administracyjnych Wrocławia.

Wnioski o udzielenie dotacji w roku 2018 można składać od dnia ogłoszenia naboru do 28 września 2018 r. w sekretariacie Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia, ul. Wojciecha Bogusławskiego 8,10, Wrocław, pok. 403.

Realizacja i rozliczenie zadań objętych umową o udzielenie dotacji winno nastąpić w terminie 3 miesięcy od daty podpisania umowy dotacyjnej, jednak nie później niż do 26 października 2018 r.

Dotacja wynosi 70% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 12.000,00 zł.

Aby zweryfikować poprawności wniosku oraz uzyskać informacje o programie, mieszkańcy mogą udać się do Urzędu Miejskiego Wrocławia przy ul. Wojciecha Bogusławskiego 8-10, pok. 219 i 220, Tel. 71 777 91 00.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl