wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wymiana pieców na Jagodnie – spotkanie z mieszkańcami

Wymiana pieców na Jagodnie – spotkanie z mieszkańcami

8 maja 2018 r. Dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia Andrzej Wąsik spotkał się z mieszkańcami Jagodna, zachęcając do wymiany pieców węglowych na proekologiczne w ramach Wrocławskiego programu dotacji do wymiany pieców.

Reklama

Od 2028 roku na Dolnym Śląsku nie będzie można palić węglem – to główne założenia uchwały antysmogowej, którą przyjął Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Oznacza to, że piece węglowe muszą być wymienione. Mieszkańcy Wrocławia mogą skorzystać z dotacji w ramach tzw. Programu KAWKA+.

Dyrektor przedstawił warunki udziału w Programie oraz na jaki rodzaj ogrzewania może zostać wymieniony piec węglowy. Wyjaśnił również jakie są bezpośrednie zagrożenia i choroby, które  mogą wystąpić w związku z paleniem niskiej jakości węglem. Mieszkańcy mogli również porozmawiać o szczegółach udziału w miejskim programie z ekspertami: Ewą Skwirtniańską oraz Patrycją Skurzyńską-Zając.

Zasady miejskiego programu:

Możemy wymienić piec węglowy na:

  • podłączenie do sieci ciepłowniczej
  • ogrzewanie gazowe
  • ogrzewanie elektryczne
  • ogrzewanie lekkim olejem opałowym
  • pompy ciepła
  • inne odnawialne źródło energii

Kto może skorzystać:

Beneficjentami dotacji mogą być osoby fizyczne będące właścicielami lub posiadające inny tytuł prawny do lokali mieszkalnych i nieruchomości wykorzystywanych na cele mieszkaniowe, położonych w granicach administracyjnych Wrocławia.

Wnioski o udzielenie dotacji w roku 2018 można składać od dnia ogłoszenia naboru do 28 września 2018 r. w sekretariacie Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia, ul. Wojciecha Bogusławskiego 8,10, Wrocław, pok. 403.

Realizacja i rozliczenie zadań objętych umową o udzielenie dotacji winno nastąpić w terminie 3 miesięcy od daty podpisania umowy dotacyjnej, jednak nie później niż do 26 października 2018 r.

Dotacja wynosi 70% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 12.000,00 zł.

Aby zweryfikować poprawności wniosku oraz uzyskać informacje o programie, mieszkańcy mogą udać się do Urzędu Miejskiego Wrocławia przy ul. Wojciecha Bogusławskiego 8-10, pok. 219 i 220, Tel. 71 777 91 00.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl