wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 26°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocław walczy z komarami

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Jak walczyć z komarami? Przede wszystkim nie ułatwiajmy im życia. Nie przetrzymujmy wody w sztucznych zbiornikach, wiadrach czy basenikach w przydomowych ogródkach i na działkach.

Reklama

We Wrocławiu od 1 marca do 31 października rokrocznie realizowany jest tak zwany program kontroli liczebności komarów. Cały czas monitorowana jest populacja tych uciążliwych owadów na zielonych terenach miasta.

Sytuacja hydrologiczna w bieżącym roku jest troszkę inna niż w ubiegłym. Opady deszczu nie są na tyle obfite, aby na terenach zielonych powstawały kałuże i tymczasowe rozlewiska, w których mogłyby rozwijać się komary. Ostatnio zespół ds. monitoringu zaobserwował coraz więcej latających „krwiopijców” w obrębie ogródków działkowych oraz osiedli domków jednorodzinnych z ogrodami. Ostatnio przeprowadzono biologiczny oprysk w okolicy Bystrzycy oraz chemiczny w parku Wschodnim i kompleksu zieleni przy ul. Mącznej.  

Okazuje się, że często sami sprzyjamy rozwojowi komarów. Korzystają z pojemników, w których gromadzona jest woda do podlewania ogródków. Zaleca się, aby albo nie przetrzymywać wody, albo przykrywać te pojemniki, skutecznie uniemożliwiać owadom dotarcie do niej.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl