wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wro­cław otrzy­mał nagrody w kon­kur­sie ECO-MIASTO

Wro­cław otrzy­mał nagrody w kon­kur­sie ECO-MIASTO

Wro­cław zwy­cię­żył w dwóch kategoriach czwar­tej edy­cji kon­kursu ECO-MIASTO. Jury doce­niło nasze mia­sto m.in. za roz­budowę sieci kana­li­za­cyj­nej i cen­trum wie­dzy o wodzie – Hydro­po­lis – oraz za roz­wój zrów­no­wa­żo­nej mobil­ności.

Reklama

To już czwarta edycja konkursu ECO-MIASTO, organizowanego przez Ambasadę Francji w Polsce. Jak przekonują organizatorzy, konkurs ECO-MIASTO ma na celu nagrodzenie najbardziej zaangażowanych środowiskowo polskich miast. Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach:

  • mobilność zrównoważona
  • gospodarka wodna
  • efektywność energetyczna
  • zarządzanie systemami energetycznymi

W tegorocznej edycji konkursu Wrocław otrzymał nagrodę w dwóch pierwszych kategoriach. W kategorii „gospodarka wodna” jury doceniło rozbudowę sieci kanalizacyjnej, edukację i Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie. Natomiast w „mobilności zrównoważonej” – sieć ładowania pojazdów elektrycznych, kartę Urban Card oraz za wdrażanie zintegrowanej polityki transportowej.

Przy wyłanianiu zwycięzców w kategorii „gospodarka wodna” miasta były oceniane m.in. pod kątem czystości i ochrony ujęć wody, inwestycji w rozbudowę sieci wodno-ściekowych i wodociągowych, jak również działań prowadzących do zmniejszenia strat wody w sieciach wodociągowych.

W kategorii „zrównoważona mobilność” brano pod uwagę m.in.: rozbudowę ścieżek rowerowych, propagowanie mobilności elektrycznej i wprowadzanie udogodnień dla kierowców pojazdów elektrycznych, a także długofalowe planowanie w tej dziedzinie. W składzie jury tegorocznej edycji konkursu znalazł się m.in. Pierre Levy Ambasador Francji, a także przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, Infrastruktury, Środowiska.

To nie pierwszy raz, gdy stolica Dolnego Śląska otrzymał nagrodę ECO-MIASTO. W ubiegłym roku Wrocław został doceniony za gospodarkę odpadami. Wtedy jurorzy docenili oryginalną akcję darmowego wypożyczania kompostowników mieszkańcom i prowadził szerokie działania edukacyjne w temacie odpadów.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 8 listopada Ambasadzie Francji w Warszawie.

Projekt ECO-MIASTO

Wymiana doświadczeń między miastami, promowanie najlepszych i sprawdzonych rozwiązań, a także zaangażowanie w te działania mieszkańców – z takim założeniem powstał projekt ECO-MIASTO. Jego organizatorem jest Ambasada Francji w Polsce.

W 2016 roku projekt wspierany był przez Saint-Gobain, SAUR Polska, EDF Polska, DK Energy i TIRU, a także przez Krajową Agencją Poszanowania Energii (KAPE) oraz Fundację Wspólnie Lafarge Holcim.

Więcej na temat projektu ECO-MIASTO

 źródło: mat.prasowe

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl