wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław nagrodzony za recykling

Wrocław nagrodzony za recykling

wizualizacja
wizualizacja

Tytuł Gminy Recyklingu oraz nagrodę Złota Bela Makulatury otrzymał Wrocław za osiągnięcia w selektywnej zbiórce makulatury.

Reklama

Podczas targów w Poznaniu Pol-Eco-System 2016, Wrocław otrzymał nagrodę w zorganizowanym już po raz siedemnasty konkursie Puchar Recyklingu. Nagrodę odebrał Lech Filipiak, dyrektor Departamentu Nieruchomości i Eksploatacji Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Małgorzata Demianowicz, zastępca dyrektora Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia.

– Cieszę się, że nasze działania w zakresie gospodarowania odpadami zostały po raz kolejny zauważone przez niezależnych ekspertów – mówi Lech Filipiak. – Jednak werdykt komisji to nie tylko sygnał dla miasta, że idzie w dobrym kierunku, ale przede wszystkim nagroda dla wrocławian za ich zaangażowanie w ochronę środowiska. Docenieni przecież zostali mieszkańcy Wrocławia, którzy coraz więcej starań wkładają w selektywne zbieranie odpadów i dbałość o własne otoczenie. W przyszłym roku ułatwimy im to jeszcze bardziej, zwiększając częstotliwość odbioru niektórych śmieci i ustawiając pojemniki na szkło pod domami – dodaje Lech Filipiak.

Złota Bela Makulatury, to nagroda przyznawana za osiągnięcia w zbiórce makulatury. Wrocław otrzymał także wyróżnienie w kategorii „Zielony Kontakt” za zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz w debiutującej w tym roku kategorii „Bioodpady”.

Złota Bela Makulatury 2016

W naszym mieście odbiera się średniorocznie ok 270 tys. ton odpadów. Wśród frakcji odbieranych przez mieszkańców wyróżnia się cztery podstawowe grupy: szkło odbierane w tzw. „gniazdach” oraz odbierane bezpośrednio od mieszkańców papier i karton, tworzywa, odpady zielone oraz odpady zmieszane.

Obecnie wskaźnik segregacji sięga ok 30 proc. W ubiegłym roku od mieszkańców odebrano 12 604 tony papieru, co daje ok 20 kg makulatury na mieszkańca oraz ok 16 300 ton odpadów zielonych.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl