wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocław nagrodzony za recykling

wizualizacja
wizualizacja

Tytuł Gminy Recyklingu oraz nagrodę Złota Bela Makulatury otrzymał Wrocław za osiągnięcia w selektywnej zbiórce makulatury.

Reklama

Podczas targów w Poznaniu Pol-Eco-System 2016, Wrocław otrzymał nagrodę w zorganizowanym już po raz siedemnasty konkursie Puchar Recyklingu. Nagrodę odebrał Lech Filipiak, dyrektor Departamentu Nieruchomości i Eksploatacji Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Małgorzata Demianowicz, zastępca dyrektora Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia.

– Cieszę się, że nasze działania w zakresie gospodarowania odpadami zostały po raz kolejny zauważone przez niezależnych ekspertów – mówi Lech Filipiak. – Jednak werdykt komisji to nie tylko sygnał dla miasta, że idzie w dobrym kierunku, ale przede wszystkim nagroda dla wrocławian za ich zaangażowanie w ochronę środowiska. Docenieni przecież zostali mieszkańcy Wrocławia, którzy coraz więcej starań wkładają w selektywne zbieranie odpadów i dbałość o własne otoczenie. W przyszłym roku ułatwimy im to jeszcze bardziej, zwiększając częstotliwość odbioru niektórych śmieci i ustawiając pojemniki na szkło pod domami – dodaje Lech Filipiak.

Złota Bela Makulatury, to nagroda przyznawana za osiągnięcia w zbiórce makulatury. Wrocław otrzymał także wyróżnienie w kategorii „Zielony Kontakt” za zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz w debiutującej w tym roku kategorii „Bioodpady”.

Złota Bela Makulatury 2016

W naszym mieście odbiera się średniorocznie ok 270 tys. ton odpadów. Wśród frakcji odbieranych przez mieszkańców wyróżnia się cztery podstawowe grupy: szkło odbierane w tzw. „gniazdach” oraz odbierane bezpośrednio od mieszkańców papier i karton, tworzywa, odpady zielone oraz odpady zmieszane.

Obecnie wskaźnik segregacji sięga ok 30 proc. W ubiegłym roku od mieszkańców odebrano 12 604 tony papieru, co daje ok 20 kg makulatury na mieszkańca oraz ok 16 300 ton odpadów zielonych.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl