wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 30°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocław chce przystąpić do organizacji ICLEI

Wrocław UM Wrocławia
Wrocław

Wrocław chce przystąpić do międzynarodowej organizacji ICLEI – The International Council for Local Environmental Initiative. Szczególny nacisk ICLEI kładzie m.in. na ochronę środowiska.

Reklama

Wrocław chce przystąpić do organizacji ICLEI. Misją organizacji jest współtworzenie i wspieranie światowego ruchu samorządów lokalnych, działających wspólnie na rzecz osiągnięcia konkretnych zmian w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Szczególny nacisk ICLE kładzie m.in. na ochronę środowiska.

ICLEI (Międzynarodowa Rada na rzecz Lokalnych Inicjatyw Środowiskowych) powstała w 1990 roku. Zrzesza ponad 1500 samorządów z około 90 krajów z całego świata. W Polsce do ICLEI należą Katowice czy Warszawa.

Członkostwo w ICLEI to m.in. łatwiejszy dostęp do wiedzy eksperckiej i grup dyskusyjnych składających się z przedstawicieli wielu miast, a także wymiana najlepszych praktyk oraz wsparcie w działaniach na szczeblach międzynarodowym i krajowym.

ICLEI jest bezpośrednio zaangażowana w negocjacje nowego globalnego porozumienia klimatycznego. Skutecznie realizuje swoje zadania oraz cele, jest dobrze rozpoznawalna i wpływowa na wszystkich kontynentach.

Wrocław dla klimatu

We wrześniu 2003 Wrocław przystąpił do europejskiej organizacji miast Eurocities, a w październiku 2015 zostało sygnatariuszem zainicjowanego przez Michaela R. Bloomberga Specjalnego Wysłannika Sekretarza Generalnego ONZ Miast i Zmian Klimatycznych porozumienia Compact of Mayors.

W październiku 2016 Wrocław przystąpił do Porozumienia Burmistrzów na rzecz klimatu i energii. Porozumienie jest nazywane „największą na świecie inicjatywą władz miejskich dotyczącą energii i klimatu”, łączy tysiące przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych, którzy dobrowolnie realizują na swoim terenie europejskie cele klimatyczne i energetyczne. Nowi sygnatariusze zobowiązują się zredukować emisję, CO2 o co najmniej 40 proc. do 2030 roku i wdrożyć zintegrowany program łagodzenia zmian klimatycznych i adaptacji do ich skutków.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl