wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław chce przystąpić do organizacji ICLEI

Wrocław chce przystąpić do organizacji ICLEI

Wrocław UM Wrocławia
Wrocław

Wrocław chce przystąpić do międzynarodowej organizacji ICLEI – The International Council for Local Environmental Initiative. Szczególny nacisk ICLEI kładzie m.in. na ochronę środowiska.

Reklama

Wrocław chce przystąpić do organizacji ICLEI. Misją organizacji jest współtworzenie i wspieranie światowego ruchu samorządów lokalnych, działających wspólnie na rzecz osiągnięcia konkretnych zmian w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Szczególny nacisk ICLE kładzie m.in. na ochronę środowiska.

ICLEI (Międzynarodowa Rada na rzecz Lokalnych Inicjatyw Środowiskowych) powstała w 1990 roku. Zrzesza ponad 1500 samorządów z około 90 krajów z całego świata. W Polsce do ICLEI należą Katowice czy Warszawa.

Członkostwo w ICLEI to m.in. łatwiejszy dostęp do wiedzy eksperckiej i grup dyskusyjnych składających się z przedstawicieli wielu miast, a także wymiana najlepszych praktyk oraz wsparcie w działaniach na szczeblach międzynarodowym i krajowym.

ICLEI jest bezpośrednio zaangażowana w negocjacje nowego globalnego porozumienia klimatycznego. Skutecznie realizuje swoje zadania oraz cele, jest dobrze rozpoznawalna i wpływowa na wszystkich kontynentach.

Wrocław dla klimatu

We wrześniu 2003 Wrocław przystąpił do europejskiej organizacji miast Eurocities, a w październiku 2015 zostało sygnatariuszem zainicjowanego przez Michaela R. Bloomberga Specjalnego Wysłannika Sekretarza Generalnego ONZ Miast i Zmian Klimatycznych porozumienia Compact of Mayors.

W październiku 2016 Wrocław przystąpił do Porozumienia Burmistrzów na rzecz klimatu i energii. Porozumienie jest nazywane „największą na świecie inicjatywą władz miejskich dotyczącą energii i klimatu”, łączy tysiące przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych, którzy dobrowolnie realizują na swoim terenie europejskie cele klimatyczne i energetyczne. Nowi sygnatariusze zobowiązują się zredukować emisję, CO2 o co najmniej 40 proc. do 2030 roku i wdrożyć zintegrowany program łagodzenia zmian klimatycznych i adaptacji do ich skutków.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl