wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 26°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Więcej kontroli strażników EKOPatrolu

W związku z gorszą jakością powietrza (czyli przekroczonymi w ostatnim czasie normami stężenia pyłu zawieszonego) prezydent Wrocławia poprosił Straż Miejską o wzmożenie kontroli strażników EKOPatrolu, którzy sprawdzają czym wrocławianie palą w swoich domowych piecach.

Reklama

W ostatnim tygodniu strażnicy odwiedzili blisko 80 mieszkań. W 10 przypadkach stwierdzili nieprawidłowości i wystawili mandaty na łączna sumę 3 tys. złotych.

Przypominamy, że jeżeli w wyniku kontroli zostanie potwierdzone palenie śmieci w domowych piecach czy kominkach strażnicy mogą nałożyć mandat do 500 zł. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu strażnik kieruje sprawę do sądu rejonowego. 

Prosimy mieszkańców Wrocławia, by w przypadku uzasadnionego podejrzenia dotyczącego spalania śmieci lub odpadów, niezwłocznie skontaktować się z dyżurnym Straży Miejskiej pod nr 986 lub pod numerem Urzędu Miejskiego 71 7777777. 

Prosimy również, by nie spalać liści w ogrodach przydomowych, ogródkach działkowych czy też w każdym innym miejscu. Suche liście wystarczy spakować – a odbierze je Ekosystem. Harmonogram odbioru śmieci: harmonogram wywozu.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl