wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Więcej kontroli strażników EKOPatrolu

Więcej kontroli strażników EKOPatrolu

W związku z gorszą jakością powietrza (czyli przekroczonymi w ostatnim czasie normami stężenia pyłu zawieszonego) prezydent Wrocławia poprosił Straż Miejską o wzmożenie kontroli strażników EKOPatrolu, którzy sprawdzają czym wrocławianie palą w swoich domowych piecach.

Reklama

W ostatnim tygodniu strażnicy odwiedzili blisko 80 mieszkań. W 10 przypadkach stwierdzili nieprawidłowości i wystawili mandaty na łączna sumę 3 tys. złotych.

Przypominamy, że jeżeli w wyniku kontroli zostanie potwierdzone palenie śmieci w domowych piecach czy kominkach strażnicy mogą nałożyć mandat do 500 zł. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu strażnik kieruje sprawę do sądu rejonowego. Prosimy mieszkańców Wrocławia, by w przypadku uzasadnionego podejrzenia dotyczącego spalania śmieci lub odpadów, niezwłocznie skontaktować się z dyżurnym Straży Miejskiej pod nr 986 lub pod numerem Urzędu Miejskiego 71 7777777. Prosimy również, by nie spalać liści w ogrodach przydomowych, ogródkach działkowych czy też w każdym innym miejscu. Suche liście wystarczy spakować – a odbierze je Ekosystem. Harmonogram odbioru śmieci: harmonogram wywozu.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl