wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 17°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Smog zabija bez rozgłosu

Pół tysiąca osób rocznie umiera z powodu zapylenia powietrza. To oznacza, że prawie co dziesiąty zgon we Wrocławiu spowodowany jest zanieczyszczeniem powietrza. Dlatego Dolnośląski Alarm Smogowy przy wsparciu gminy Wrocław rozpoczął największą outdorową kampanię informacyjną.

Reklama

– Nie przypadkowo na inauguracje akcji wybraliśmy 2 listopada – dzień zaduszny. Chcemy przypomnieć o zmarłych, którzy przedwcześnie odeszli właśnie z powodu zanieczyszczenia powietrza – podkreślają organizatorzy akcji podczas odsłonięcia pierwszego bilboardu kampanii na rogu ulic Mickiewicza i Szanieckiego.

Praca, która będzie prezentowana na 41 bilbordach i 36 citylightach zwyciężyła w konkursie „Plakatem w Smog!”. Ma ona na celu uświadomienie problemu i zmobilizowanie wrocławian do poprawy jakości powietrza, którym oddychamy.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl