wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 26°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Schronisko Dla Roślin

Schronisko Dla Roślin to projekt, który pozwala na edukację proekologiczną oraz kształtowanie odpowiedzialności i troski o otaczająca nas przyrodę. Ponadto daje możliwość zwiększenia bioróżnorodności na prywatnych terenach zielonych. Punkt wymiany roślin to także umacnianie więzi społecznych, wspólne spotkania, wymiana doświadczeń oraz wiedzy.

Reklama

W każdym z wyznaczonym  miejsc, w określonym terminie, dwa razy do roku na wiosnę i jesień w ramach Akcji Schronisko Dla Roślin  zorganizowane będzie stanowisko tzw. Punkt wymiany roślin. Stanowisko obsłużone będzie przez osobę merytoryczną, czyli Pana dr. Janusza Mazurka, którego rolą jest ocena stanu fitosanitarnego rośliny i porady dotyczące sadzenia i pielęgnacji roślin.

Pan Janusz Mazurek, jest dr nauk rolniczych w specjalności ochrona roślin, absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk rolniczych w specjalności ochrona roślin, ponadto nadzoruje stan fitosanitarny kolekcji narodowych w Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach. Każdy mieszkaniec Wrocławia będzie mógł wykopać i umieścić w doniczce dowolną roślinę ze swojego ogrodu. Tak przygotowaną można przynieść do punktu wymiany roślin gdzie oprócz otrzymania innej roślinny będzie można można skorzystać z porad fachowca, który zawsze będzie na miejscu i doradzi np. w jakim miejscu posadzić roślinę, która nam się spodobała. Podpowie jaką roślina preferuje glebę, czy woli rosnąć w miejscu nasłonecznionym czy w cieniu. 

Posłuchaj podcastu

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl