wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rodzinny Piknik Środowiskowy za nami [ZDJĘCIA]

Rodzinny Piknik Środowiskowy za nami [ZDJĘCIA]

uczestnicy spotkania UM Wrocławia
uczestnicy spotkania

Kolorowo, rodzinnie i ekologicznie, tak było w ostatnią niedzielę czerwca w miasteczku westernowym na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice. Rodzinny Piknik Środowiskowy zgromadził wszystkie pokolenia wrocławian. Nie zabrakło ciekawych eksperymentów, proekologicznych zabaw, konkursów i nagród.

Reklama

W westernowym miasteczku na Partynicach przez trzy godziny na dzieci czekało sporo atrakcji, konkursów z nagrodami, warsztatów i zabaw z animatorami. Rozwiązując zadania i zagadki, najmłodsi zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi segregacji śmieci, ochrony środowiska i wzmocnili proekologiczne postawy.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko MPWiK oraz Hydropolis. Przedstawiciele Przedsiębiorstwa pokazywali najmłodszych, oraz nieco starszym wrocławianom nowoczesny sprzęt, z którego korzystają w codziennej pracy. Można było na przykład posterować specjalnym robotem, lub dowiedzieć się, dlaczego napełniony wodą balon nie pęka pod wpływem ognia.

Robot MPWiK Hydropolis 

Hydropolis MPWiK 

MPWiK

Dobrej zabawy nie zabrakło również przy stanowisku Ekosystemu, który na co dzień zajmuje się utrzymaniem czystości w mieście. Można tu było wziąć udział w ekscytujących konkursach ekologiczno-sprawnościowych, oraz spróbować swoich sił w nadawaniu drugiego życia śmieciom podczas warsztatów upcyclingowych. Poza tym pracownicy Ekosystemu przybliżali wrocławianom miejski program wspierający wymianę pieców kaflowych (KAWKA).

Ekosystem  

 

Swoje stoisko podczas Pikniku miało również Humanitarium. W mobilnym laboratorium dzieci mogły poznać witrażowe farby, pobawić się i poeksperymentować z kolorami w płynie i sprawdzić jak na kolor wpływa sok z cytryny. Humanitarium przedstawiło również swoją ofertę półkolonii dla dzieci, z której mogą one skorzystać w te wakacje.

  

Taką propozycję przygotowało również Centrum Poznawcze Hali Stulecia. Podczas Pikniku najmłodsi wrocławianie mogli zbudować własny, ekologiczny Wrocław. Farby, kartony, taśmy klejące, nożyczki, sznurki i balony poszły w ruch, a młodzi architekci dali upust swojej fantazji. To była tylko próbka tego, co oferuje Centrum Poznawcze podczas organizowanych przez siebie półkolonii Dziecięce Studio Architektury.

 

 

 

Wrocławska Straż Miejska nie tylko dumnie prezentowała się na swoich koniach, na których na co dzień strażnicy patrolują parki, tereny zielone, wodonośne, czy lasy miejskie, ale zaproponowała wrocławianom również przymiarkę alkogogli, czyli specjalnych gogli, w których widzimy jak osoba będąca pod wpływem alkoholu. Strażnicy tłumaczyli również czym zajmuje się Ekopatrol Straży Miejskiej.

 

 

Komisja Europejska, która mocno wspiera wszelkie działania dotyczące ochrony środowiska, również tym razem nie zawiodła. Wrocławianie mogli na miejscu stworzyć własny sok przy pomocy rowerowej sokowirówki, oraz ułożyć mapę Europy. Poza tym można było również dowiedzieć się jakie programy dotyczące ochrony środowiska są obecnie w przez Komisję realizowane.

 

 

Nie zabrakło również stanowiska MPK, na którym dzieci mogły zagrać w ogromną planszówkę związaną z miejską komunikacją.

W niedzielę na Partynicach można było również oznakować swój rower w ramach programu Twój rower, Twoja własność, realizowanego przez wrocławską policję, spróbować swoich sił w puszczaniu ogromnych baniek mydlanych, pomalować twarz oraz zdobyć gadżety od Partnerów Pikniku.

Organizatorami Rodzinnego Pikniku Środowiskowego był Wydział Środowiska UM Wrocławia oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim Partnerom i gościom Pikniku za świetną zabawę.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl