wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Powołano zespół ds. jakości powietrza

Powołano zespół ds. jakości powietrza

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Prezydent Rafał Dutkiewicz powołał zespół ds. jakości powietrza, który będzie doradzał w zakresie działań poprawiających jakość powietrza na obszarze Wrocławia.

Reklama

Zespół będzie się zajmował przede wszystkim sposobami realizacji działań podejmowanych w celu ograniczenia niskiej emisji, współpracy z innymi urzędami, instytucjami naukowymi, badawczymi i organizacjami pozarządowymi a także działaniami edukacyjnymi i informacyjnymi w zakresie wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele Urzędu Miejskiego Wrocławia (wydziały zdrowia, środowiska i komunikacji społecznej), Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, Urzędu Marszałkowskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytutu Rozwoju Terytorialnego, Dolnośląskiego Klubu Ekologicznego oraz Dolnośląskiego Alarmu Smogowego. Przewodniczącą została Beata Merenda - wicedyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia. //uchwaly.um.wroc.pl/uchwala.aspx?numer=5880/16

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl