wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

"Pieszy autobus" rusza w szkołach

zdjęcie ilustracyjne UM Wrocławia
zdjęcie ilustracyjne

21 marca, z okazji pierwszego dnia wiosny, w ramach projektu Let’SMove w szkołach uczestniczących w projekcie, odbędą się działania promujące i zachęcające do tworzenia tzw. pieszych autobusów.

Reklama

„Pieszy autobus” polega na wspólnym przejściu uczniów do szkoły i z powrotem pod opieką przynajmniej jednej osoby dorosłej.

Podstawowym zadaniem projektu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych zrównoważonych, zdrowych i bezpiecznych sposobów przemieszczania się. Celem programu jest wypracowanie, na podstawie obserwacji i analiz, systemu zapewniającego bezpieczeństwo uczniów przybywających do szkoły pieszo lub rowerem oraz podejmowanie konkretnych działań podnoszących ww. bezpieczeństwo. Ponadto przewiduje aktywności propagujące zrównoważone sposoby przemieszczania ze względu na ich walory prozdrowotne i sprzyjające ochronie środowiska.

Projekt „Droga do szkoły: bezpieczna, zdrowa i ekologiczna- Let’SMove!” (w skrócie „Let’SMove”) jest realizowany w ramach programu Erasmus+w partnerstwie  z miastami: Sueca (Hiszpania) i Koprivnica (Chorwacja).

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl