wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowy portal i aplikacja NaszePowietrze

Nowy portal i aplikacja NaszePowietrze

zdjęcie ilustracyjne UM Wrocławia
zdjęcie ilustracyjne

Na stronie i poprzez aplikację poznamy prognozy stężeń najważniejszych zanieczyszczeń powietrza, zagrażających mieszkańcom regionu.

Reklama

Geoportal to pomysł specjalistów z Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Pod adresem powietrze.uni.wroc.pl znajdziemy przygotowywane codziennie prognozy na najbliższe 72 godziny. Obszar objęty prognozami obejmuje całe województwo dolnośląskie, a rozdzielczość przestrzenna prognoz wynosi 4 x 4 km.

Oprócz informacji o jakości powietrza na geoportalu NaszePowietrze można również znaleźć informację o warunkach biometeorologicznych oraz podstawowe prognozy warunków meteorologicznych. Geoportal NaszePowietrze powstał w ramach projektu „System prognoz stężeń zanieczyszczeń powietrza i warunków biometeorologicznych jako element oceny jakości życia – LIFE-APIS/PL”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz współfinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Oprócz strony internetowej można także skorzystać z aplikacji NaszePowietrze (dostępnej w sklepie Google Play) z informacjami o zagrożeniach związanych ze złą jakością powietrza. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl