wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Zielony Wrocław
 3. Aktualności
 4. Zrób zdjęcie drzewa, wygrywaj nagrody [KONKURS FOTOGRAFICZNY]

Zrób zdjęcie drzewa, wygrywaj nagrody [KONKURS FOTOGRAFICZNY]

UM Wrocławia

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji Departament Zrównoważonego Rozwoju wraz z portalem www.wroclaw.pl ogłasza konkurs na zdjęcie najpiękniejszego drzewa Wrocławia.

Reklama

Dzień Drzewa

To akcja, której celem jest wzrost świadomości ekologicznej. Jej inicjatorem był Julius Sterling Morton, amerykański sekretarz rolnictwa, gubernator Nebraski. W 1872 r. zaapelował, aby 10 kwietnia każdy, kto może, posadził drzewo. Argumentował, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Pomysł spotkał się z tak dużym odzewem, że posadzono ponad milion drzew. Od tamtej pory w USA w drugą niedzielę kwietnia jest obchodzony Arbor Day.

Pomysł ten trafił do Europy dopiero w 1951 r., kiedy to organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa postanowiła, że Światowy Dzień Drzewa będzie obchodzony w krajach członkowskich każdego roku. W Polsce idea ta na dobre zakorzeniła się dopiero w 2002 r.

Czytaj więcej: Wrocław może pochwalić się drzewami okazowymi, które co prawda nie są pomnikami przyrody, ale zasługują na szczególną uwagę. Być może niektóre z nich otrzymają w przyszłości status pomnika przyrody.

Konkurs „Najpiękniejsze drzewa Wrocławia"

 • zrób zdjęcie drzewa we Wrocławiu
 • opisz, gdzie zostało zrobione
 • wyślij zdjęcie w podanym formularzu kontaktowym

Na fotografie czekamy od 10 do 16 października (do godz. 12.00).

Głosowanie

 • głosować będzie można od 17 do 21 października (do godz. 12.00)
 • pięć osób, których zdjęcie uzyska największą liczbę głosów, otrzyma nagrodę: Leksykon zieleni Wrocławia i voucher do Afrykarium (ważność 90 dni), a kolejne pięć osób bilet wstępu do Hydropolis
 • aby potwierdzić swój głos, trzeba podać numer telefonu, na który otrzymacie specjalny kod
 • otrzymanie SMS-a jest bezpłatne, a numer telefonu przechowywany jest w systemie w sposób uniemożliwiający ponowne odczytanie
Fill out my online form.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl