wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 26°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zrób zdjęcie drzewa, wygrywaj nagrody [KONKURS FOTOGRAFICZNY]

UM Wrocławia

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji Departament Zrównoważonego Rozwoju wraz z portalem www.wroclaw.pl ogłasza konkurs na zdjęcie najpiękniejszego drzewa Wrocławia.

Reklama

Dzień Drzewa

To akcja, której celem jest wzrost świadomości ekologicznej. Jej inicjatorem był Julius Sterling Morton, amerykański sekretarz rolnictwa, gubernator Nebraski. W 1872 r. zaapelował, aby 10 kwietnia każdy, kto może, posadził drzewo. Argumentował, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Pomysł spotkał się z tak dużym odzewem, że posadzono ponad milion drzew. Od tamtej pory w USA w drugą niedzielę kwietnia jest obchodzony Arbor Day.

Pomysł ten trafił do Europy dopiero w 1951 r., kiedy to organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa postanowiła, że Światowy Dzień Drzewa będzie obchodzony w krajach członkowskich każdego roku. W Polsce idea ta na dobre zakorzeniła się dopiero w 2002 r.

Czytaj więcej: Wrocław może pochwalić się drzewami okazowymi, które co prawda nie są pomnikami przyrody, ale zasługują na szczególną uwagę. Być może niektóre z nich otrzymają w przyszłości status pomnika przyrody.

Konkurs „Najpiękniejsze drzewa Wrocławia"

Na fotografie czekamy od 10 do 16 października (do godz. 12.00).

Głosowanie

Fill out my online form.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl