wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Na Dniu Odry nie brakowało atrakcji

Na Dniu Odry nie brakowało atrakcji

Konkursowe plansze UM Wrocławia
Konkursowe plansze

12 maja 2018 r. przy bulwarze Xawerego Dunikowskiego odbył się Dzień Odry. Biuro Ochrony Przyrody i Klimatu Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia aktywnie uczestniczyło w tym szczególnym dla mieszkańców dniu.

Reklama

Dla naszych najmłodszych przygotowaliśmy ciekawy pod względem przyrodniczym konkurs. Polegał on na rozpoznawaniu poszczególnych gatunków ryb oraz ptaków związanych ze środowiskiem wodnym.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział  kilkaset dzieci. Co więcej w atrakcję zaangażowali się rodzice a nawet i dziadkowie. Niektórzy starsi sami chcieli sprawdzić swoją przyrodniczą wiedzę i większości wychodziło to bardzo dobrze.

Czytaj także: 12 maja – Dzień Odry we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

Dla najlepszych w konkursie przewidziane były drobne upominki. Nikt nie odszedł od naszego stanowiska bez nagrody „pocieszenia”. Zarówno dla zainteresowanych jak i dla tych, którzy zadeklarowali pogłębianie wiedzy przyrodniczej wręczaliśmy nasze departamentowe gazetki.

Dodatkowo podczas trwania Dnia Odry, najmłodsi mieszkańcy mogli wykazać się w kolorowaniu kolorowanek. Zainteresowanie było niemałe. Za wszystkie wspaniałe prace serdecznie dziękujemy. 

Oto część galerii rysunków:

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl