wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 06:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Konferencja Gospodarka Jutra: Energia-Rozwój-Środowisko

Konferencja Gospodarka Jutra: Energia-Rozwój-Środowisko

uczestnicy spotkania Tomasz Walków
uczestnicy spotkania

170 osób wzięło udział w konferencji „Gospodarka Jutra Energia - Rozwój - Środowisko”. Spotkanie zgromadziło głownie przedstawicieli samorządów i przedsiębiorców, dla których Plan Gospodarki Niskoemisyjnej jest ważnym dokumentem w perspektywie pozyskiwania funduszy dla swoich inwestycji, które dzięki temu mają również przysłużyć się czystości powietrza.

Reklama

Podczas konferencji swoimi obserwacjami i doświadczeniem podzielili się przedstwiciele podmiotów zaangażowanych we wdrażanie PGN, w finansowanie działań w nim zawartych, monitorowanie efektów ekologicnzych jak również podmiotów odpowiedzialnych za dostawy energii, regulację rynku energii i aspekty prawne zagadnienia.

– Musimy zmienić naszą świadomość, zarówno urzędnicy, przedsiębiorcy i mieszkańcy musimy zrozumieć, że dbać o powietrze musimy wszyscy i w wielu aspektach – mówił na rozpoczęcie konferencji Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia. – Najwięcej dwutlenku węgla emitują we Wrocławiu budynki mieszkalne, ale przez 20 lat zmniejszyliśmy ilość pieców w programie KAWKA z 75 tysięcy do 30 tysięcy, a to tylko jedno z wielu działań – dodaje.

Podczas prelekcji, uczetnicy spotkania mogli poznać dokładnie m.in. czym jest i co umożliwia PGN, jakie są możliwości wsparcia z RPO województwa dolnośląskiego i POiŚ. Ponadto rozmawiano o infrastrukturze elektroenergetycznej i bezpieczeństwie energetycznym. Konferencję zorganizowali Urząd Miejski Wrocławia i Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl