wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Dzieci zachwycone "Królewną na ziarnku grochu"

Dzieci zachwycone "Królewną na ziarnku grochu"

Dzieci dla Środowiska Przemek Wronecki
Dzieci dla Środowiska

Ponad setka dzieci wzięła udział w niedzielnych czytaniach i warsztatach w ramach projektu „Dzieci dla Środowiska” w Barbarze – infopunkcie ESK 2016. Najmłodsi mogli posłuchać współczesnej wersji dobrze znanej bajki pt. „Królewna na ziarnku grochu”.

Reklama

Jak rozmawiać z dziećmi o środowisku i jak je zachęcić do dbania o nie? Sposób na to znaleźli aktorzy z teatru Małe Mi. Dla najmłodszych przygotowali czytanie sztuki dla dzieci pt. „ Królewna na ziarnku grochu” według Marty Guśniowskiej, włączając się w projekt Urzędu Miejskiego Wrocławia – Dzieci dla Środowiska.

 

Relacja wideo

Razem z aktorami na scenie wystąpiły nietypowe lalki. – Przygotowane były z materiałów, które można znaleźć w każdym domu i zazwyczaj nie są już używane. Na przykład królewna została wykonana ze starej chochelki, cukierniczki, dwóch foremek i druciaków – opowiada Sława Tarkowska z teatru Małe Mi. Dodaje, że takie lalki u dzieci, po pierwsze, rozbudowują wyobraźnię. Po drugie, pokazują, że różnym przedmiotom można nadać drugie życie. – Wcale nie trzeba ich wyrzucać. Jakie nowe zastosowanie dla nich znajdziemy, zależy tylko od naszej fantazji – mówi współtwórczyni spektaklu.

 

Drugą część spotkania przeznaczona była na warsztaty upcyklingowe. Pod okiem twórczyni lalek do czytania, plastyczki Katarzyny Szpilkowskiej, dzieci mogły wykonać pojemnik na ziarnko grochu. Do dyspozycji miały stare plastikowe butelki, folię aluminiową i reklamówki. W przygotowanym przez siebie pojemniku dzieci mogą teraz zasadzić ziarnko, pielęgnować i obserwować, jak wyrasta z niego roślinka.

 

Za dwa tygodnie teatr zaprasza na kolejne czytanie w projekcie Dzieci dla Środowiska. Tym razem na warsztat aktorzy wezmą sztukę pt. „Historia pewnego przedmiotu” wg. Anety Wróbel-Wojtyszko i Adama Wojtyszki. Wejście jest bezpłatne, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie www.wroclaw.pl/srodowisko.

 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl