wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Dzieci dla Środowiska: Motyle na wiosnę [ZAPISY]

Dzieci dla Środowiska: Motyle na wiosnę [ZAPISY]

Ruszyły zapisy na kolejne teatralne czytania bajek dla dzieci, przygotowane przez Teatr Małe Mi. Program jest realizowany w ramach projektu Urzędu Miejskiego Wrocławia – Dzieci dla Środowiska vol. 2. Spektakl i warsztaty upcyklingowe już w niedzielę.

Reklama

Ponad 150 dzieci będzie mogło wziąć udział w teatralnym czytaniu bajek dla dzieci 3 kwietnia w Barbarze. Teatr Małe Mi tym razem na warsztat weźmie sztukę pt. „Blee” autorstwa Maliny Prześlugi. Zaplanowano dwa spektakle – na godz. 11.00 i 16.00.

Zapisy na czytania i warsztaty

Od wtorku ruszyły zapisy. Na „Dzieci dla Środowiska” – projekt UM Wrocławia, Wydziału Środowiska i Rolnictwa – wstęp jest bezpłatny. Wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja i odbiór biletów w ciągu 48 godzin w Barbarze przy ul. Świdnickiej. Udział w spektaklu i warsztatach mogą wziąć dzieci w wieku 4-12 lat.

– Głównymi bohaterami sztuki „Blee” są owady – osa, pająk, karaluchy i motyle. Te ostatnie niewątpliwie lubimy najbardziej i dlatego w czasie warsztatów będziemy tworzyć ich całą masę! Zgodnie z ideą Dzieci dla Środowiska i w zgodzie z naszą filozofią warsztatów – proces: ruch wyobraźni, myślenie, kreacja, tworzenie czegoś z niczego ma o  wiele większe znaczenie niż produkt – powstawać będą motyle upcyklingowe z najprostszych materiałów.  Wyzwanie, które ma pobudzić naszą kreatywność: tworzywem będzie tylko i wyłącznie papier! I to papier już używany! – zapewnia Katarzyna Szpilkowska, plastyczka, która odpowiada za warsztaty.

Uwaga

Uczestników warsztatów prosimy o przyniesienie  ze sobą papierowych skarbów, np. zapisanych kartek z zeszytów, stron z  kalendarzy, nieudanych rysunków, gazet, wydruków, rolek od ręczników papierowych itp. Z tego powstaną nasze owady i na pewno nie będą „blee...”.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl