wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Dwa żłobki i dwa przedszkola wygrały oczyszczacze powietrza

Dwa żłobki i dwa przedszkola wygrały oczyszczacze powietrza

Cztery oczyszczacze powietrza trafią do dwóch wrocławskich przedszkoli i dwóch żłobków. Tak zadecydowali klienci firmy Tauron biorący udział w specjalnym konkursie. Przekazanie urządzeń dla wszystkich placówek odbyło się 8 grudnia o godz. 13.00, w przedszkolu nr 35 przy ul. Pułaskiego.

Reklama

„Konkurs z klimatem” to element programu informacyjno-edukacyjnego firmy Tauron pod nazwą „Oddychaj powietrzem”. Każdy z uczestników grał o nagrodę dla siebie w postaci czujnika czadu oraz decydował, która gmina powinna dostać oczyszczacze powietrza na wyposażenie gminnych żłobków lub przedszkoli. Rywalizacja była zacięta i odbywała się między miejscowościami z województw: małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego. Zgodę na udział w plebiscycie wyraziło ponad 260 gmin.

Wrocław, w maju tego roku do konkursu zgłosili pracownicy Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UMW, czy tzw. "zielonego departamentu". Szansę na wygraną miało 5 gmin, które zebrały największą ilość głosów. Każda z nich otrzymała po 1 oczyszczaczu powietrza do wcześniej wytypowanych dwóch gminnych żłobków i dwóch przedszkoli.

W związku z tym, iż nasza gmina zajęła czwarte miejsce w plebiscycie, oczyszczacze  powietrza, warte 2,5 tys. zł każdy, zostały przekazane do:

  • żłobka nr 14 przy ul. Mulickiej 4c
  • żłobka nr 8 przy ul. Sądowej 6
  • przedszkola nr 140 "Pod Platanem" przy ul. Nadbrzeżnej 14
  • przedszkola nr 35 "Tęczowy Domek" przy ul. Gen K. Pułaskiego 20a. 

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Oczyszczacze na pewno się przydadzą. Cieszę się, że jesteśmy też coraz bardziej świadomi problemu smogu i staramy się z tym zjawiskiem walczyć – mówiła podczas przekazania oczyszczaczy Renata Bytnar, dyrektor przedszkola nr 35 przy ul. Pułaskiego.

Oczyszczacze będą wykorzystywane na co dzień w trakcie zajęć dla dzieci. Sprzęt nie tylko eliminuje szkodliwe cząsteczki, które w sezonie grzewczym mogą dostawać się do pomieszczeń. Z powodzeniem oczyszcza powietrze również z alergenów oraz kurzu. Mimo funkcji jaką pełnią oczyszczacze, należy przede wszystkim pamiętać, iż najważniejsze jest przeciwdziałanie emisji zanieczyszczeń do powietrza.

Czytaj więcej: Dbaj o powietrze i siebie

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl