wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Duże śmieci – mały problem

Duże śmieci – mały problem

zdjęcie ilustracyjne materiały prasowe KERNAU
zdjęcie ilustracyjne

W mieście jest prawie 450 miejsc, gdzie można je wyrzucić. Duże śmieci mogą sprawić dużo problemu. Wyrzucać ich nie powinno się do kontenerów, które przeznaczone są na nasze „codzienne” odpady. Okazuje się jednak, że pozbycie się śmieci wielkogabarytowych nie jest wcale tak trudne.

Reklama

We Wrocławiu jest kilkaset miejsc, gdzie według harmonogramu można zostawić duże śmieci. Specjalne ustawiane kontenery są ustawiane na 3 dni co miesiąc lub dwa miesiące.

Sprawdź harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych w twojej okolicy.

Spółka Ekosystem przygotowała także mapę, na której znajdują się wszystkie punkty, w których odbywa się zbiórka odpadów wielkogabarytowych razem z najbliższymi terminami. Zobacz mapę - klijnij.

Pamiętać trzeba, że w centrum miasta firmy odbierające śmieci nie wystawiają kontenerów. Odpady wielkogabarytowe można tu zostawiać przy osłonach śmietnikowych. Śmieci są odbierane są tam w sposób „objazdowy” spod osłon śmietnikowych, z wykorzystaniem tzw. kontenerów mobilnych. Również według harmonogramu – zwykle raz na tydzień.

Odpady wielkogabarytowe można także dostarczyć samodzielnie do PSZOK-a, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. We Wrocławiu działają dwa PSZOK-i:

  • ul. Kazimierza Michalczyka 9od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00w soboty w godzinach 8.00 – 16.00
  • ul. Janowskiej 51od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl