wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 24°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Duże śmieci – mały problem

zdjęcie ilustracyjne materiały prasowe KERNAU
zdjęcie ilustracyjne

W mieście jest prawie 450 miejsc, gdzie można je wyrzucić. Duże śmieci mogą sprawić dużo problemu. Wyrzucać ich nie powinno się do kontenerów, które przeznaczone są na nasze „codzienne” odpady. Okazuje się jednak, że pozbycie się śmieci wielkogabarytowych nie jest wcale tak trudne.

Reklama

We Wrocławiu jest kilkaset miejsc, gdzie według harmonogramu można zostawić duże śmieci. Specjalne ustawiane kontenery są ustawiane na 3 dni co miesiąc lub dwa miesiące.

Sprawdź harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych w twojej okolicy.

Spółka Ekosystem przygotowała także mapę, na której znajdują się wszystkie punkty, w których odbywa się zbiórka odpadów wielkogabarytowych razem z najbliższymi terminami. Zobacz mapę - klijnij.

Pamiętać trzeba, że w centrum miasta firmy odbierające śmieci nie wystawiają kontenerów. Odpady wielkogabarytowe można tu zostawiać przy osłonach śmietnikowych. Śmieci są odbierane są tam w sposób „objazdowy” spod osłon śmietnikowych, z wykorzystaniem tzw. kontenerów mobilnych. Również według harmonogramu – zwykle raz na tydzień.

Odpady wielkogabarytowe można także dostarczyć samodzielnie do PSZOK-a, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. We Wrocławiu działają dwa PSZOK-i:

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl