wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Czyste powietrze we Wrocławiu – nasza wspólna sprawa! [PODSUMOWANIE]

Czyste powietrze we Wrocławiu – nasza wspólna sprawa! [PODSUMOWANIE]

14 listopada, w Dniu Czystego Powietrza, w wielu wrocławskich szkołach i przedszkolach odbyły się zajęcia pn. „Czyste powietrze we Wrocławiu – nasza wspólna sprawa”.

Reklama

Celem akcji było uświadomienie uczniom, a pośrednio ich rodzicom, że od naszych codziennych decyzji zależy poziom zanieczyszczenia powietrza, którym oddychamy. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się o przyczynach i skutkach zanieczyszczenia powietrza oraz poznali, w jaki sposób mogą wpływać na jakość powietrza w naszym mieście.

W informacji przesłanych przez placówki oświatowych wynika, że w akcji wzięło udział ponad 70 szkół i przedszkoli, a w zajęciach uczestniczyło ponad 12 tysięcy uczniów. 

W celu przygotowania nauczycieli do przeprowadzenia zajęć, 9 listopada w godzinach 9.00 - 13.30, pracownicy zielonego departamentu wraz ze strażnikami miejskimi przeszkolili 128 przedstawicieli wrocławskich szkół i przedszkoli. Podczas szkoleń zostały zaprezentowane materiały przygotowane do przeprowadzenia lekcji, które są dostępne na stronie: czyste-powietrze-we-wroclawiu-nasza-wspolna-sprawa.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl