wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Czyste powietrze we Wrocławiu – nasza wspólna sprawa! [PODSUMOWANIE]

14 listopada, w Dniu Czystego Powietrza, w wielu wrocławskich szkołach i przedszkolach odbyły się zajęcia pn. „Czyste powietrze we Wrocławiu – nasza wspólna sprawa”.

Reklama

Celem akcji było uświadomienie uczniom, a pośrednio ich rodzicom, że od naszych codziennych decyzji zależy poziom zanieczyszczenia powietrza, którym oddychamy. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się o przyczynach i skutkach zanieczyszczenia powietrza oraz poznali, w jaki sposób mogą wpływać na jakość powietrza w naszym mieście.

W informacji przesłanych przez placówki oświatowych wynika, że w akcji wzięło udział ponad 70 szkół i przedszkoli, a w zajęciach uczestniczyło ponad 12 tysięcy uczniów. 

W celu przygotowania nauczycieli do przeprowadzenia zajęć, 9 listopada w godzinach 9.00 - 13.30, pracownicy zielonego departamentu wraz ze strażnikami miejskimi przeszkolili 128 przedstawicieli wrocławskich szkół i przedszkoli. Podczas szkoleń zostały zaprezentowane materiały przygotowane do przeprowadzenia lekcji, które są dostępne na stronie: czyste-powietrze-we-wroclawiu-nasza-wspolna-sprawa.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl