wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Chcesz adoptować najlepszego dla siebie psa lub kota – wypełnij ankietę

Chcesz adoptować najlepszego dla siebie psa lub kota – wypełnij ankietę

zdjęcie ilustracyjne wroclaw.pl
zdjęcie ilustracyjne

Ile osób i w jakim wieku liczy rodzina, czy mamy zwierzęta i gdzie mieszkamy – w domu, bloku, czy wynajętym pokoju oraz ile godzin spędzamy w pracy. To tylko niektóre z pytań, które mają pomóc w adopcji psa lub kota z wrocławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Reklama

Zielony departament Urzędu Miejskiego Wrocławia wraz ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu wprowadzili specjalne formularze przed adopcją psa lub kota, które mają zapobiec nieprzemyślanej decyzji o adopcji zwierząt.

Od 1 stycznia 2018 r., zanim weźmiemy zwierzaka ze schroniska, trzeba odpowiedzieć na kilkanaście pytań. Dotyczą one m.in. warunków w domu, oczekiwań nowych właścicieli względem zwierzęcia oraz tego, co zrobimy z czworonogiem w różnych sytuacjach życiowych np. wyjazdu na urlop, czy utraty pracy.

– Jeśli chcecie państwo dać dobry i kochający dom zwierzakowi ze schroniska, przemyślcie swoją decyzję i nie wybierajcie psa tylko na podstawie wyglądu. Ten zwierzak zostanie u was i będziecie żyli szczęśliwie pod warunkiem, że nie popełnicie błędu w wyborze – mówi Marcin Wierzba, specjalista ds. ochrony zwierząt domowych w Departamencie Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Specjalne formularze – przed adopcją psa lub kota

Ankiety przed adopcją psa lub kota (do pobrania poniżej), można przeczytać w formie papierowej w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Ślazowej 2 we Wrocławiu. Zdaniem specjalistów przeczytanie i wypełnienie dokumentu nie zajmie dużo czasu, a na pewno ułatwi znalezienie psa lub kota, który będzie najlepiej pasował do wszystkich członków rodziny.

Wypełniony anonimowo formularz należy przedstawić w Biurze Adopcyjnym Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

– Jeśli już mamy czworonożnego kandydata warto wiedzieć, jak zachowuje się poza boksem, w kontaktach z potencjalnym właścicielem i innymi osobami. To bardzo ważne, aby sprawdzić, czy chętnie wchodzi w interakcje z człowiekiem, czy reaguje na smakołyki lub zabawki, czy pozwala się pogłaskać – dodaje Marcin Wierzba.

Schemat adopcji:

  1. Przeczytaj i wypełnij anonimowy formularz
  2. Pokaż formularz w biurze schroniska
  3. Poczekaj na instrukcje pracownika schroniska
  4. Jeśli w schronisku jest pies lub kot spełniający twoje oczekiwania – obejrzyj go w boksie
  5. Jeśli pies lub kot ci się podoba weź go na spacer po terenie schroniska
  6. Jeśli masz wątpliwości odłóż decyzję na później

Zawsze możesz wrócić do schroniska i ponowić obserwacje psa lub kota. W końcu zwierzak też może mieć gorszy dzień. Lepiej spotkać go kilka razy w schronisku, zanim weźmie się go do domu, niż zawozić z powrotem do schroniska po nieudanej adopcji.

W razie pytań lub wątpliwości zadzwoń: Marcin Wierzba – tel. kom. 601 577 754.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl