Zbiórka rowerów dla podopiecznych MOPS

Do 20 września potrwa zbiórka starych rowerów, które dzięki Ambasadorom „Rowerowego Wrocławia” zostaną odnowione oraz bezpłatnie przekazane osobom wskazanym przez MOPS. W trakcie pierwszego tygodnia od rozpoczęcia akcji zebrano ponad 30 rowerów. Wciąż jeszcze można przyłączyć się do akcji.

  • zbiórka rowerów dla podopiecznych mops


Akcja jest próbą wdrożenia idei „reuse”, czyli ponownego użycia rowerów. – Zakładamy, że wielu wrocławian z pewnością ma w piwnicy stary rower, na którym już nie jeździ, ale też nie za bardzo wie, co z nim zrobić i ani za naprawę, ani za sprzedaż jakoś nie mogą się zabrać. Z drugiej strony w naszym mieście nie brakuje osób, których na nowy rower zwyczajnie nie stać - mówi Bruno Zachariasiewicz, pomysłodawca akcji, na co dzień przedsiębiorca, a od kilku tygodni Ambasador „RW”.

Zbiórka rozpoczęła się w trakcie finisażu wystawy „Velodream” w BWA Awangarda 30 sierpnia. Do tej pory zebrano ponad 30 rowerów. Część z nich została już zreperowana przy użyciu stacji iBombo, a naprawą reszty zajmą się mechanicy z Rowerlover i Ambasadorzy „RW”. Odnowione egzemplarze trafią do potrzebujących 20 września w trakcie „Pikniku Wolontariatu” na Wyspie Słodowej organizowanego przez Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego oraz Partnerstwo na Rzecz Promocji i Rozwoju Wolontariatu na Dolnym Śląsku „Razem dla Wolontariatu”. Nowi właściciele rowerów otrzymają również zaproszenie na bezpłatne zajęcia w Wyższej Szkole Rowerowej Jazdy, która skupia się na bezpiecznym i przepisowym ruchu jednośladem po mieście.

Przyłącz się!

Akcję poparli także wrocławscy motocykliści, którzy przekazali 7 rowerów. - Mało jest tak czytelnych i trafiających bezpośrednio do potrzebujących inicjatyw. Poza tym solidarność dwóch kółek zobowiązuje. Gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału! - powiedział Maciek, jeden z członków Harley-Davidson Club Eleven.

Rowery można przekazać w galerii BWA Awangarda przy ul. Wita Stwosza 32 (od wtorku do niedzieli, w godz. 11-18) lub w serwisie Rowerlover, ul. Jaracza 36 (od poniedziałku do piątku w godz. 09-17). Jeżeli nie można podejść w tych godzinach, można umówić się na indywidualne przekazanie roweru lub części wysyłając maila na adres: media@10kilometrow.pl

Zbiórka rowerów to jedna z pierwszych akcji promujących „Rowerowy Wrocław”, czyli jeden z projektów zgłoszonych do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

ulajZgłoś uwagę