Zawodniczki Juvenii Wrocław z medalami na ME w pływaniu

Alicja Tchórz, Dominika Sztandera oraz Kornelia Fiedkiewicz, zawodniczki Juvenii Wrocław wróciły do stolicy Dolnego Śląska z medalami mistrzostw Europy w pływaniu. Wspomniana trójka zdobyła złoto w sztafecie 4x50 metrów, a ponadto w indywidualnym boju Alicja Tchórz dołożyła do swojego dorobku także brąz.


To był niezwykle udany czas dla przedstawicielek Juvenii. Alicja Tchórz swoje medalowe popisy w mistrzostwach Europy w pływaniu rozpoczęła od indywidualnego boju na 50 metrów stylem grzbietowym. Wrocławianka w finale wyścigu dopłynęła do mety z czasem 26,16, przegrywając jedynie z Beryl Gastaldello oraz Kirą Toussaint. Brązowy krążek Alicji był już czwartym medalem zdobytym przez Biało-Czerwonych w trakcie europejskiego turnieju.

Jak się okazało, wrocławianka nie poprzestała wyłącznie na jednym medalu. W przedostatniej konkurencji czempionatu w Glasgow na torze pływackim ponownie mogliśmy podziwiać Alicję Tchórz, tym razem w towarzystwie dwóch innych pływaczek Juvenii. Dziewczyny reprezentowały nasz kraj w sztafecie 4x50 metrów stylem zmiennym. Co ciekawe, dość niespodziewanie Polki płynące w składzie – Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz oraz Katarzyna Wasick, zapisały się w historii pływackich mistrzostw Europy w Glasgow jako złote medalistki.

Pierwszą pięćdziesiątkę stylem grzbietowym z czasem 26,29 przepłynęła Alicja Tchórz, zajmując trzecie miejsce. Następnie zaprezentowała się inna przedstawicielka Juvenii Dominika Sztandera w stylu klasycznym, wyprowadzając Biało-Czerwone na drugą lokatę. Tuż po niej popłynęła koleżanka z klubu Kornelia Fiedkiewicz, która pokonując dystans 50 m motylkiem, dała się wyprzedzić Włoszce i Rosjance. 

Na szczęście nasza ostatnia reprezentantka Katarzyna Wasick, która płynęła kraulem, dała prawdziwy popis swoich umiejętności i z czasem 23,26, wyprowadziła Polki na prowadzenie. Ostatecznie nasze zawodniczki uzyskały łączny czas 1:44,85 i ustanawiając nowy rekord Polski, zdobyły złote medale ME.Zgłoś uwagę