Zaucha Project – koncert w CK Agora [ZAKOŃCZONY]

Za dwa miesiące przypada 70. rocznica urodzin Andrzeja Zauchy, wokalisty i muzyka, który zginął tragicznie, mając 42 lata. Koncert w CK Agora będzie hołdem złożonym temu wyjątkowemu artyście, a jest częścią trasy koncertowej zespołu Zaucha Project. Mamy dla was podwójne zaproszenie.

Koncert: Zaucha Project

Koncert: Zaucha Project

Koncert / Jazz
Termin 18 listopada 2018 18:00

Miejsce Centrum Kultury Agora we Wrocławiu

Zobacz

Andrzej Zaucha był wokalistą jazzowym, rhythm-and-bluesowym i jazzowo-popowym. Grał na saksofonie altowym i perkusji. Co ciekawe, nie miał muzycznego wykształcenia. Występował także w kabarecie i teatrze. I właśnie po jednym takim spektaklu w krakowskim Teatrze STU został zastrzelony na ulicy przez męża kobiety, która Zausze towarzyszyła. W wyniku strzelaniny ona także odniosła rany i zmarła w szpitalu. Sprawca odpowiedział za swój czyn w więzieniu. Ten dramatyczny wątek z życiorysu Andrzeja Zauchy, który przerwał jego życie i karierę, stał się inspiracją powieści polskiego pisarza. 

Osobie, która jako pierwsza poda w naszym konkursie – trwającym do piątku 9 listopada do godz. 16.00 – nazwisko autora wspomnianej książki i jej tytuł, wręczymy podwójną wejściówkę na koncert w Agorze.Zgłoś uwagę