Zarządcy nieruchomości odwołują spotkania wspólnot

Z powodu epidemii koronowirusa firmy zarządzające nieruchomościami odwołują planowane zwykle na wiosnę spotkania wspólnot mieszkańców. – Ale w przypadku awarii lub innego poważnego problemu, natychmiast reagujemy – zapewniają ich przedstawiciele


Spotkania wspólnot mieszkaniowych, na których planuje się roczny zakres zadań, a administratorzy prezentują rozliczenie kosztów, organizowane są zwykle wczesną wiosną. Firmy zarządzające nieruchomościami część z nich już nawet zapowiedziały. Teraz odwołują spotkania.

W komunikacie firmy PZM Patrona (ma pod opieką ponad 700 nieruchomości), m.in. w Śródmieściu i na Starym Mieście, czytamy:

„W związku ze szczególnymi rozwiązaniami związanymi z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19, informujemy, iż zaplanowane zebrania rozliczeniowe Wspólnot Mieszkaniowych zostały odwołane”.

Z przedstawicielami administracji najlepiej kontaktować się telefonicznie lub za pomocą e-maila.

Podobny apel wystosowała firma Fontis (zarządza około 600 nieruchomościami, m.in. na Sępolnie, Karłowicach i na Gaju).

– I mieszkańcy dostosowali się do tej nadzwyczajnej sytuacji, nie przychodzą do siedziby firmy. Czekamy na zgłoszenia telefoniczne lub e-mailowe – mówi Aleksander Kiliszkiewicz, przedstawiciel Fontis. – Oczywiście, firma pracuje. W razie awarii i innych nagłych sytuacji natychmiast reagujemy.Zgłoś uwagę