Zaproszenia na spektakle „Ostatnia taśma” i „Camille” w Instytucie Grotowskiego [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 11 czerwca do 9.00.

  • Scena ze spektaklu „Camille”/fot. Magdalena Mądra


Mamy dla Was po jednym podwójnym zaproszeniu na spektakle w Instytucie Grotowskiego:

  • 1 podwójne na spektakle (11 i 12 czerwca o 20.00) Alessandra Curtiego „Ostatnia taśma” („Ostatnia taśma” narodziła się z fascynacji beckettowską architekturą ciszy. Obudowanie życia dźwiękiem, otaczanie się dźwiękiem stało się dla nas podstawowym tropem kompozycji spektaklu. W pracy zakłada się, że dźwięk jest wehikułem pamięci, a przez to wehikułem czasu. „Ostatnia taśma” pozwala nam sprawdzić i uwydatnić przekonanie, że teatr także jest maszyną czasu. W jej centrum zawsze pozostaną cisza lub jej sceniczna namiastka, jaką jest pauza.)
  • 1 podwójne na spektakle (13 i 14 czerwca, godz. 20.00) Kamili Klamut „Camille” (Camille Claudel była rzeźbiarką. Była również siostrą Paula Claudela i przez dziesięć lat towarzyszką i twórczą partnerką Auguste’a Rodina. Zmarła ponad siedemdziesiąt lat temu. Ostatnie trzydzieści lat życia spędziła w zakładzie psychiatrycznym. Impulsem, który bezpośrednio wpłynął na kształt spektaklu, było ostatnie zdjęcie, jakie zrobiono Camille. Przedstawia ono Claudel w szpitalu z przyjaciółką. Reżyserka wyobraziła sobie, że odwiedziny, które rzadko zdarzały się jej podczas pobytu w zakładzie, mogły wywołać kaskadę wspomnień. Wspomnień, których kształt przeczuła i ubrała we własną wrażliwość.)

Aby wygrać podwójne zaproszenia na spektakle w Instytucie Grotowskiego, trzeba do 11 czerwca do godz. 9.00 wysłać do nas wypełniony formularz konkursowy. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego.Zgłoś uwagę